Maliny nerostou



host - 110.98 (?) 
26.6.2023 13:29, zobrazeno: 737x

DObrý den, mám dotaz. Nerostou mi maliny. Resp to rozdělím na 2 problémy. 1) maliny sice vyhodily nový výhony, nechala jsem u novější (2 roky) maliny 3 výhony u o rok starší (3 roky) 5 výhonů - samozřejmě ty nejsilnější a zbytek šel nemilosrdně pryč. Ale výhony rostou šíleně pomalu, jak rostou tak slábnou a u jedný maliny (u té mladší) se dokonce zarazily asi ve výšce 50 cm a dál nerostou (užraný vrcholek však nevidím). A nechápu proč. Jsou většinu dne na slunci, na jaře dostaly lopatu kompostu a přihnojila jsem je cereritem. 2. nerostou mi nově zasazený maliny. Loni na podzim jsem zasadila malinu (A ostružinu) ale jen tomu jednomu krátkýmu klacku narostly listy a nic víc. Žádný nový výhon - prostě ani ň - jen má každý klacík 3 řady listů (Byly zkrácený na 3 pupeny už ze zahradnictví) a to je vše. Při výsadbě jsem do jámy přihodila kompost. Děkuji za jakoukoliv radu, co s tím nebo co jim chybí, aby rostly (Prý jsou maliny plevel, co sám rostě - ha ha ha)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 199.133 (?), 26.6.2023 16:30

Jsou většinu dne na slunci... mají dost vody?

Loni na podzim jsem zasadila malinu... prostokořenou nebo kontejnerovanou? Kupované prostokořenné maliny se podle mých zkušeností obtížně zakořeňují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.192 (?), 26.6.2023 22:20

No ony by chtěly víc, než "lopatu" kompostu, to tak kompostem pokrýt plochu záhonu (tak ob rok) Nový výhon mohou ještě vyrazit, ohledně výšky - dorůstají některé výš, některé méně.

Mají rády slunce, ale ne úpal - polední slunce moc nemusí. A z přírody jsou zvyklé mít zastíněné kořeny trávou, takže třeba u mne jim vadila osluněná vypletá plocha, začly růst až zamulčované.          Lída

           Lí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika