malinoostružiny



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?)
25.11.2008 21:08

U nás na Valašsku vymrzne zhruba koncová třetina letorostu. Skutečně jsem to stříhal na jaře zhruba o tu 1/3 aniž bych nějak detailně kontroloval stav. Ono se nic moc nestane. Navíc třeba u malin jsem musel odstranit celý letorost, protože dolů bvyl napaden bylomorem ostružinovým.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 22.154 (?), 10.11.2008 16:20, zobrazeno: 17206x

Dobrý den, mám na zahrádce 1 rok malinoostružiny, kdy se je má zkrátit a o kolik?Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.34 (?), 25.11.2008 16:30

Odplozené výhony se ustřihnou u země, na těch už nic nenarostePokud máte alespoň 2 letošní výhony, jeden bych zkrátil o třetinu, druhý nechal.Příští léto porovnejte úrodu a zvolte jeden způsob..Ten zastřižený by se měl více rozvětvit a měl mít větší úrodu.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.200 (?), 25.11.2008 16:50

Může se to ustříhnout ještě teď? Dorota

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 25.11.2008 17:09

No, dám Vám trošku jiný návod. Nic nestříhejte, počkejte co s tím udělá zima, protože je zcela běžné, že u těchto ovocných dřevin dojde k namrznutí konců letorostů. Nebývají totiž zcela vyzrálé. A na jaře, jakmile to začne rašit, tak budete jistě moudřejší. Pomrzlé odstřihnout, zbytek nechat. Nenamrzlé poznáte podle rašícího očka. Takto to dělají totiž skoro všichni, co tyto rostliny pěstují. Proč se zbavovat plodného dřeva, které Vám může přinést ovoce? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 25.11.2008 21:08

U nás na Valašsku vymrzne zhruba koncová třetina letorostu. Skutečně jsem to stříhal na jaře zhruba o tu 1/3 aniž bych nějak detailně kontroloval stav. Ono se nic moc nestane. Navíc třeba u malin jsem musel odstranit celý letorost, protože dolů bvyl napaden bylomorem ostružinovým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.22 (?), 20.8.2012 18:37

Mám na zahradě jakousi malinoostružinu, kterou jsem dovezl od známého z Rakouska. Plody menší, světlejší ale je jich moc, moc - viz obrázek. Chuť sladká, ty utržené světlejší jsou lehce pikantní. Výhony jsou asi 2.5 m dlouhé. Žádné nemoci jsem nezaznamenal, rostlina je nenáročná, nic s ní, kromě odstraněníí starých odplozených výhonů, nedělám. Rostliny příliš necestují, dobře je však rozmnožují ptáci. Kdo by věděl o jakou jde odrůdu, budu rád. Václav

Malinoostružiny
Malinoostružiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 20.8.2012 22:02

Mohlo by se jednat o ostružiník japonský, popis zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.22 (?), 21.8.2012 11:30

Děkuji za informaci o ostružiníku japonském, popis i obrázek odpovídá. Všem doporučuji, jsem s úrodou velmi spokojen.  Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika