Kterou odrůdu jahod už nechcete ani vidět?



host - 82.2 (?)
10.10.2015 20:39

Taky nám Honeoye nešli, dále nu nás v horské dolině ani Senga Sengana- plody vždy sežrala botrytida, ta vyžaduje suché polohy. Karmen a Korona nebyly špatné, jen sklamání z průměrnosti oproti vychvalovaným špičkovým vlastnostem. U nás vítězí Elsanta.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
jitunka - (27) - 83.67 (?), 2.8.2015 18:04, zobrazeno: 26862x

Dobrý den, 

vybírám sadbu jahod a těch odrůd je prostě hrozně moc. Tady na diskuzi mi hodně pomohly příspěvky typu "tyhle jahody jsem zkusil a jsou příšerné protože... ". Každý má samozřejmě jiné podmínky a jiný vkus a chutě, ale pomohlo mi to některé vyelimiovat.

Napíšete mi, které jahodníky jste zkusili a už nikdy je nezasázíte? Předem děkuji.

Za mne už nikdy nevysázím Honeoye, jako začátečník jsem si s nimi moc neporadila, úroda malá, chuť nevýrazná (a přitom z velké jahodárny nám chutnaly).

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 2.8.2015 18:20

odruda Honeyoe je kvalitni, ja osobne teto odrude vytykam to, ze kazdym rokem po zime jsou velke ztraty rostlin, proto uz ji nechci, naopak Bounty perfektne prezimovava, co se týče chuti tak urcite Karmen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.20 (?), 2.8.2015 18:35
Me se neosvedcili Mara des bois. Byly moc drobne, nebavilo me to sbirat, a chut nebyla zas tak uchvatna, aby to ospravedlnilo vyssi cenu a namahu. Take jsem se uz nevratila k celorocne plodicim, chutove jsou nejslabsi. Vzhledem k omezenemu mistu na zahradce volim radeji jednou plodici s vybornou chuti. Zrovna honeyone mi ale chutnaji...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.0 (?), 3.8.2015 17:21

hmm tak ja som na tom opačne, Mara de Bois mám prvým rokom a som spokojný, stále kvitnú a rodia plody, niektoré drobné ale inak pohoda.

a mesačné sú super pre deti, majú stále čo odzobkávať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.2 (?), 10.10.2015 20:39

Taky nám Honeoye nešli, dále nu nás v horské dolině ani Senga Sengana- plody vždy sežrala botrytida, ta vyžaduje suché polohy. Karmen a Korona nebyly špatné, jen sklamání z průměrnosti oproti vychvalovaným špičkovým vlastnostem. U nás vítězí Elsanta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 10.10.2015 22:24

U mně v HK je Elsanta propadákem (červená hniloba, roztočík). Docela ušla Karmen, ale dělá džungli. Vloni jsem vysázel Rumbu a jsem spokojen. Pro jistotu jsem ji před výsadbou máčel v Aliette a Sanmite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.101 (?), 11.10.2015 0:04

Roky dávám Karmen, švagrová zkoušela pět jiných odrůd a nejhůř dopadl Darselect.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.195 (?), 16.10.2015 13:05

V teplej oblasti sa osvedcili Florence, Rumba (ta je asi najlepsia), Kama, Clery. Do dalsich rokov som vylucil Elsantu a Symphony - silne nachylne na korenove choroby, Karmen ma strasne makke plody, rychlo prezrieva, je velmi citliva na prisusok, tie vysoke teploty jej nesvedcia, plody su casto gumove, nejedle (ostatne odrody su pri rovnakej starostlivosti v pohode). Darselect silne trpi chlorozou, za 2 roky z nej nebola ziadna jedla uroda, Elkat je chutovo nic moc, ale pestovat sa da.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.93 (?), 16.10.2015 14:59

Zrejme jste zamenil Symphony za Sonatu. Darselect je citlivy na padli, chloroza snad jedine pri prehnojeni dusikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.195 (?), 16.10.2015 15:41

Jedine ze by mi ju zamenili v Sempra Turnov. Inak chutovo vyborna, neskora odroda, bez priznakov chlorozy, az nadherne tmavo-zelene listy, velmi oble, az kruhove. Ale na jednom mieste nevydrzala u mna ani rok a ked som najzdravsie priesady zasadil inde, tak tie postupne pocas sezony tiez vsetky odisli. pritom tam predtym jahody neboli min 20 rokov, ak vobec. Zemiaky ani rajciny a pod aspon 5 rokov. Prehnojene dusikom to nebolo, hnojil som az neskoro na jar, pricom vysadba bola na jesen predch. roku a chlorozu mal uz od skorej jari. Bol by som ochotny pripustit zlu agrotechniku, ale Rumba, Kama, Clery, Florence idu uplne bez problemov, takze to musi byt odrodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika