Špendlíky či ryngle?



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
27.1.2015 11:32

Váš problém je, že nechcete fotografie stromku vkládat tak jak v přírodě narostly.Vypadá to na větší žlutou, podlouhlou švestku... takových je hodně.Nebo to může být i modrá švestka v zelené fázi zrání.V tuto chvíli jsou informace chabé.Až budou zralé plody, spolu s detailním nafocením plodu na řezu, spolu s dobou uzrání napoví více.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 2.73 (?), 8.3.2014 20:53

Máme doma žluté špendlíky - jsou podlouhléhp tvaru a žluté. Velký strom jsme pokáceli, už byl nahnilý kmen, ale 3 odkopky se mi přijaly a jsou z nich už pěkné stromky. Loni jsem stromky postříkal Mospilanem, protože po odkvětu nikdy žádné plody nebyly a dočkal jsem se plodů, Byly fantastické chuti, udělali jsme si knedlíky. Těším se na marmeládu, až stromy budou větší a plodů bude hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.34 (?), 30.6.2014 19:43

Říká vám něco špendlík malaburský? Kdysi jsme koupili zahradu a na něm byl stromek označený tímto názvem. Měl báječné plody, něco mezi meruňkou a špendlíkem od silnice. Šel krásně od pecky a byla z něho výborná marmeláda. chtěla bych mladý stromek, ale jako by se ztratil ze světa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.238 (?), 3.1.2015 18:10

Na závěr vašich polemik o špendlíku připojuji foto skutečného špendlíku. 

Zároveň přeji hodně zdraví a úspěchů na zahradě ZD


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Humila - (26) - 75.64 (?), 8.1.2015 23:10

Také se snažím sehnat si na zahradu kdysi pěstované druhy, samozřejmě mám problém, že bydlím v nadm. výšce 480 m, ale zkouším, co zde půjde. Pravý špendlík jsem kdysi dávno ochutnal na jižní Moravě, ale více jsem ho neviděl. Mohl by mi někdo poslat rouby?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.108 (?), 9.1.2015 8:06

Již pár let se objevuje špendlík v prodeji, alespoň tady na Valašsku a Zlínsku. Mám ho zasazený cca před pěti lety a první úroda byl jeden plod před třemi roky a nyní dva roky nic.

Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.123 (?), 27.1.2015 8:03
Využiji tohoto vlákna. Prodejce mi řekl jen, že je to žlutá švestka z Polska a že je odolná k šárce. Co prý bych chtěl ještě vědět:-((((( Tak jsem koupil raději jen jeden stromeček. A má se celkem k světu. Bohužel zralých plodů jsem se loni nedočkal - zmizely. Stromek je u cesty a daleko od stavení... Tak ani nevím jak chutnají a jak se oddělují od pecky. Co si myslíte, že to může být? Klasický špendlík, myslím, že ne. Děkuji za reakce. Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.123 (?), 27.1.2015 8:07
Ještě jedna fotka. Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 27.1.2015 11:32

Váš problém je, že nechcete fotografie stromku vkládat tak jak v přírodě narostly.Vypadá to na větší žlutou, podlouhlou švestku... takových je hodně.Nebo to může být i modrá švestka v zelené fázi zrání.V tuto chvíli jsou informace chabé.Až budou zralé plody, spolu s detailním nafocením plodu na řezu, spolu s dobou uzrání napoví více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.1.2015 11:45

Dost bych se divil, kdyby se jednalo o něco jiného než žlutoplodou švestku Tipala. Před lety ji hojně (asi jako první) rozvážela firma Jukka a výpěstky, tuším, vozila právě z Polska. Tvar listů, plodů i habitus koruny Tipalu velmi připomíná. Plody bývají velké, oboustranně zašpičatělé, dobře odlučitelné od pecky i dostatečně sladké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.233 (?), 28.1.2015 10:03
Pane Miloši děkuji za odbornou odpověď. Víte, vrtalo mi hlavou, že prodejce od kterého beru stromky už léta a vždy perfektně označené měl najednou v záhonech stromky jen s označením "Žlutá švestka z Polska". A v té době už byl Tipala u nás známý, tak jsem si nebyl jistý... A po pravdě napsáno jsem to ani nijak zvlášť neřešil a stromeček nasadil k "cestě"... Jen jsem si na to vzpomněl v souvislosti tady s tím "špendlíkovým" vláknem. * Pane modivláčku, píšete, že podlouhlých žlutých švestek je hodně. Napište prosím nějaké které se dají koupit. Pro všeobecnou osvětu v této oblasti. Já si naopak myslím, že jich je velmi málo. Ale nejsem odborník - ovocnář... Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika