Kanadské borůvky - pěstování



host - 89.30 (?)
14.9.2007 11:28
Ve kterém období se to má provést?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.7.2007 12:38
S tou spodní vodou je to pravda. Pokud ovšem má někdo na zahradě spodní vodu 60 cm pod povrchem, upřímně ho lituji. Na takové zahradě se daří obvykle jen borůvkám, jahodám a rybízu. Většina ovocných stromů to nesnáší.
   Kdo chce mít borůvky na zahradě, kde prosperují i třešně, hrušně a ořechy, musí borůvky zalévat, zalévat, zalévat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honza_hk - (2), 30.7.2007 9:31
Nutnost spodní vody jsem obešel následujícím způsobem: Vykopal jsem rýhu cca 60 cm hlubokou a na dno dal igelit tak, aby vznikla cca 30 cm hluboká vana. Tu jsem vysypal pískem a kamením. Na to už pak klasicky hrabanka, rašelina. Takže když se zalévá (mám do toho sveden okap téměř z poloviny střechy, kyselá dešťová voda je určitě nejlepší), tak se v hloubce drží v igelitu hladina vody, do které borůvka časem zakoření. Takže o zalévání se prakticky nestarám. Povrch není přemokřený, protože nad igelitem přebytečná voda přetéká do volné půdy. Úroda každý rok, spolehlivá, vynikající. Mám i jednu odrůdu, která je drobnější, ale chutí skoro stejná, jako lesní borůvky. Neví někdo, jak se dá borůvka množit? Zdá se, že hřížení nefunguje. Borůvkám zdar, Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.74 (?), 21.8.2007 19:56

Zdravím. Borůvky se množí kořenovým šťepem... Omírně odhrnete kořeny na jedné straně a najděte kořen,který je silný asi jako tužka, ale zároveň má na sobě vlásečnicové, jemné kořínky. Ten ustříhnete, zasadíte do květináče tak, aby řez koukal asi 1,5 cm nad zem... Pak už jen stačí zalít a nenechat vyschnout a počkat asi 2 měsíce. Z koukajícího konce vyraší nová rostlina. S pozdravem jirkakuncik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.218 (?), 27.8.2007 9:49
V ktorom obdobi sa to robi?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.30 (?), 14.9.2007 11:28
Ve kterém období se to má provést?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.30 (?), 18.9.2007 12:50
Kdy je nejvhodnější období pro odebrání kořenového štěpu pro množení kanadské borůvky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.13 (?), 2.9.2010 19:04

Dobrý den, Honzo.

I já zjišťuji, jak je možné borůvky množit. Zatím jsem nic podrobnějšího nezjistil. 

Pokud už jste se dozvěděl jak na to, dejte mi prosím vědět.

Děkuji, Staňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.13 (?), 2.7.2008 11:12

Letos jsem si koupila keřík kanadské borůvky, zasadila jsem ho do rašeliny a teď jen zalívám a čekám zda to přežije. Keřík má 3 silnější větvičky a spostu malých hubených kolem. Mám ty hubené větvičky odstranit?  Ještě mám jeden dotaz: jestli začne příští rok kvést mám otrhat květy?  A musím mít keříky dva nebo stačí jeden?

Prosím o radu a děkuji.

Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 253.135 (?), 4.8.2007 22:59

Dobrý den, poradíte mi prosím? Dostala jsem nové 3 rostlinky Kanadských borůvek, vysoké 50-60cm, květináče prům. 2x20 cm a 1x10 cm. Každá jiná odrůda. Chtěla bych je pěstovat v nádobách na balkoně. Při kolika stupních celsia je mám zazimovat, protože by mohli v nádobě venku přes zimu vymrznout. Jak často přesazovat do jak = o kolik větší nádoby (o kolik cm)? Jak často hnojit v nádobě? A seřezává se 1-letý proutek, nebo víceleté dřevo? A na jaře asi v kterém měsíci? Moc děkuji za odpověď. Z.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.90 (?), 9.8.2007 8:29

Měla jsem kanadskou boruvku 5 let v květináči (nyni je v zemi). První rok jsem ji dala do tmavého sklepa a další zimy jsem ji nechala venku i s květináčem. Jednou dokonce v zimě pršelo a hned mrzlo a v květináči stál led , to už jsem se s ní rozloučila v domění že musel led zničit kořeny, ale najaře obrazila jako nic. Moji rodiče mají borůvky v květináči asi 8 let (jsou to spíš keře velikosti dospělého člověka) a plodí dobře i když je ještě ani jednou neprořezali. Je období kdy plodí méně  a pak více( podle mě si také musí odpočinout). Moje5 letá borůvka letos měla asi 2 kg borůvek - jsem z ní nadšená. Je vysoká jako já a plody má velké, nikdy jsem ji nestříhala. Pokusím se poslat obrázek. Hnojím jen na jaře hnojivem na borůvky a rododendrony. Při zasazování doporučuji použít čistou rašelinu.

Marča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika