Kanadska boruvka hnojivo



host - 208.208 (?) 
13.3.2020 7:09, zobrazeno: 1988x

Je mozne pouzit Sluku-K(3 % N + 14 % K2O + 2 % CaO + 19 % S) co mi ostane po postreku vinica ako podne hnojivo pre boruvky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 13.3.2020 9:37

Není to vhodné.

Obecně jsou kyselé substráty chudé na dusík a je potřeba jej dodávat spíše než draslík a fosfor. Zde by jste měl zajištěno draselné hnojení a bylo by nutné doplnit ostatní složky tak, aby bylo draselné hnojivo využitelné. Tedy bylo by nutné dopočítat si, kolik máte toho zbytku, kolik je v něm draslíku, kolik dusíku (v síranové a amidické formě) a kolik fosforu (superfosfátu nebo kys. fosforečné) je k tomu potřeba doplnit a nakonec, kolik toho k jedné rostlině za rok.

Obecně, já bych to stříknul na pozemek, který mám připravený na výsadbu brambor. Ty draslíkem nikdy nepřehnojíš.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.28 (?), 15.3.2020 18:48

ono je to třeba ještě vydělit podle koncentrace toho roztoku postřiku (asi 20?) takže půjde o tak malo dávku živin, že to ničemu neuškodí. Asi by do toho šlo přidat trochu močoviny, aby to dodalo ten chybějící dusík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 15.3.2020 23:18

proboha jen ne močovinu. Pokud do rašeliny nalejete roztok močoviny, urychlíte její rozklad aniž by pro borůvky byla ta močovina zvětší části využitelná.

Pokud močovinu, pak v době vegetace jako listové hnojivo (foliální výživa)...

Já nevím, kolik je zbytek po postřiku vinohradu, ale klidně to může být v prvních desítkách litrů = litr koncentrované Sulky. Pak nevím, kolik má tazatel keřů borůvek. Takže toho může být stejně tak málo jako moc.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 13.3.2020 10:43

Měl jste na mysli Sulku? Sluka je pták a houba... Já případný zbytek postřiku míjím do nezralého kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika