Kanadska boruvka hnojivo



host - 238.28 (?)
15.3.2020 18:48

ono je to třeba ještě vydělit podle koncentrace toho roztoku postřiku (asi 20?) takže půjde o tak malo dávku živin, že to ničemu neuškodí. Asi by do toho šlo přidat trochu močoviny, aby to dodalo ten chybějící dusík.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.208 (?), 13.3.2020 7:09, zobrazeno: 1982x

Je mozne pouzit Sluku-K(3 % N + 14 % K2O + 2 % CaO + 19 % S) co mi ostane po postreku vinica ako podne hnojivo pre boruvky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 13.3.2020 9:37

Není to vhodné.

Obecně jsou kyselé substráty chudé na dusík a je potřeba jej dodávat spíše než draslík a fosfor. Zde by jste měl zajištěno draselné hnojení a bylo by nutné doplnit ostatní složky tak, aby bylo draselné hnojivo využitelné. Tedy bylo by nutné dopočítat si, kolik máte toho zbytku, kolik je v něm draslíku, kolik dusíku (v síranové a amidické formě) a kolik fosforu (superfosfátu nebo kys. fosforečné) je k tomu potřeba doplnit a nakonec, kolik toho k jedné rostlině za rok.

Obecně, já bych to stříknul na pozemek, který mám připravený na výsadbu brambor. Ty draslíkem nikdy nepřehnojíš.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.28 (?), 15.3.2020 18:48

ono je to třeba ještě vydělit podle koncentrace toho roztoku postřiku (asi 20?) takže půjde o tak malo dávku živin, že to ničemu neuškodí. Asi by do toho šlo přidat trochu močoviny, aby to dodalo ten chybějící dusík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 15.3.2020 23:18

proboha jen ne močovinu. Pokud do rašeliny nalejete roztok močoviny, urychlíte její rozklad aniž by pro borůvky byla ta močovina zvětší části využitelná.

Pokud močovinu, pak v době vegetace jako listové hnojivo (foliální výživa)...

Já nevím, kolik je zbytek po postřiku vinohradu, ale klidně to může být v prvních desítkách litrů = litr koncentrované Sulky. Pak nevím, kolik má tazatel keřů borůvek. Takže toho může být stejně tak málo jako moc.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 13.3.2020 10:43

Měl jste na mysli Sulku? Sluka je pták a houba... Já případný zbytek postřiku míjím do nezralého kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika