Jakou odrůdu kanadské borůvky?



Radus8 - (6) - 76.186 (?) 
23.3.2019 14:19, zobrazeno: 3450x

Dobrý den, prosím Vás o radu. Jakou byste mi doporučili odrůdu kanadské borůvky, aby byla samosprašná a dařilo se jí v samozavlažovacím květináči? Děkuji Vám, Radka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 131.34 (?), 24.3.2019 10:10

Pokud si dobře pamatuju, tak jako samosprašnou a zároveň vhodnou pro pěstování v nádobě v zahradnictví Spomyšl uváděli odrůdu Poppins. Osobní ukušenost s ní ale nemám. Mám jiné odrůdy a pěstuji je normálně v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.39 (?), 24.3.2019 10:59

Zdravím, já tedy nikdy o samosprašné neslyšela. Hezké popisy "normálních" odrůd má na stránkách Havliš. 

Jen k tomu samozavlažovacímu truhlíku, mohl by to být problém, borůvky nesnášejí přemokření, takže byste stejně musela zalévat míň a pravidelně tak aby nestály v mokrém truhlíku. Pokud to plánujete na balkon nebo někde kde budete stále (ne na chalupu kam pojedete jednou za 14dní) tak bych radila spíš normální květináč. Myslím že ve větším např. 25litrovém můžete pěstovat jakékoliv kanadské borůvky, když budete přiměřeně hnojit a stříhat. Ale to by musely být minimálně dvě kvůli opýlení.

Tuším že nějaké balkonové borůvky i maliny atd. nabízel i Starkl, ale ten mě v minulosti dost zklamal. Těžko říct jestli právě jen on by měl samosprašnou odrůdu, když nikde jinde nikdo jiný nemá. Nebo jestli je to jen reklamní trik, tak jako ty jeho vyphotoshopované obrázky.

Některé z těch velkoplodých odrůd popisovaných Havlišem jsem kupovala Na Zázvorce, hodně lidí je nemá rádo, já byla spokojená. Jen je nutné si uvědomit jestli chcete sazenici odrůdy (pak kupovat ty maličké laciné, 9cm květináček a 9cm rostlinka) nebo chcete větší plodící keř (ty dražší větší nabízené modely).

Sáša 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.39 (?), 24.3.2019 11:03

Ještě dovětek proč to vlastně píšu, taky mám jen normální na zahradě jako pisatel přede mnou, ale jednu sezónu jsem měla od jara do podzimu část rostlin právě v 25litrových květináčích (normálních plastových s podmiskou), které dostaly stejnou péči (substrát, hnojení, zalévání) jako ty v záhoně a prospívaly úplně stejně dobře. 

Proto myslím že by to šlo i trvale, jen na zimu by se musely buď zakopat nebo obalit zateplením a zazimovat.

hezký den

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika