Jak se postarat o nový černý rybíz



host - 121.12 (?)
30.3.2021 19:04
No upřímně: osobně kdybych měl mít jenom jeden rybíz, tak tohoto chudáka bych vykopnul a šel bych do zahradnictví koupit pořádnou rostlinu. PeP
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 63.85 (?), 29.3.2021 14:24, zobrazeno: 4252x

Zdravím, loni na podzim jsem zasadil keřový černý rybíz, odrůda Titania. Mám teď na jaře s ním něco udělat? Něco zastřihnout? Nemám ho zasazený příliš hluboko?

Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 29.3.2021 14:42

Nechte to být, snad z toho něco bude. Především jste měl koupit silnou sazenici, tohle moc důvěry nevzbuzuje. Nejspíš budete roky čekat na nějakou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.85 (?), 29.3.2021 15:52

No koupil jsem z internetu, asi bylo lepší koupit někde osobně :-(. Jinak jaká je nejsladší odrůda černého rybízu? Koupil bych případně nějakou novou sazenici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 29.3.2021 16:17

Dobrý den. Já bych to takhle určitě nenechal být, ale zastřihněte výhon zhruba 7 cm od země. Vypadá to sice úděsně, ale potřebujete, aby se keř rozrostl, což sám od sebe neudělá. Pokud potřebujete sladký černý rybíz, no tak si ho pocukrujte. Opavdu si nedělám legraci. Je to na každém. Sám černý rybíz vůbec nejím, ale třeba dcera ho vysloveně vyhledává. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.79 (?), 29.3.2021 18:02

 V Kauflandu i Lidlu jsou každé jaro sazenice bobulovin, mám obavu, že akce už proběhla. Po dva roky jsem tam nakoupila sazenice do padesátikoruny.Vždy jsou tam kousky, které mají minimálně 3 až 4 silné pruty. Hned druhý rok začínají plodit. Černý rybíz je poloviční lék, jeden nemůže stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petrs - (26) - 99.20 (?), 29.3.2021 20:51
Titania opravdu ctí své jméno a za 2 roky bude i z tohoto pěkný keřík. Příští rok i ochutnáte. Jinak z vlastní zkušenosti ty 2 roky stojí, alespoň v našem místním zahradnictví 100,- navíc proti internetu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.220 (?), 29.3.2021 21:38

Chtělo by to koupit ještě jeden černý jiné odrůdy, kvůli lepšímu opylení. Zasazení hlouběji vůbec nevadí, u keřových rybízů se to tak dělá schválně - vyrazí pak nové výhony i z oček pod zemí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 30.3.2021 10:42

Přidávám se k názoru p. Stanislawa-tedy ve smyslu, že střih prospěje-já bych ten vyšší výhon šmiknul kousek nad tím baculatým pupencem vlevo, páč ten vrcholek je nejspíš namrzlý. Taky si prosím pohlídejte-více odstraňte okolní plevele-jitrocel kopinatý, smetánka lékařská... Mohly by příliš konkurovat dřevině, jejíž plody toužíte pojídat. No a že mladé výhonky lákají mšice, a ty je ssáním deformují je taky dobré vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.12 (?), 30.3.2021 19:04
No upřímně: osobně kdybych měl mít jenom jeden rybíz, tak tohoto chudáka bych vykopnul a šel bych do zahradnictví koupit pořádnou rostlinu. PeP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 30.3.2021 19:22

Máte recht a když se to ještě ustřihne, nezbyde z toho nic, pak přileze nějaká housenka, kousek ožere a takhle to bude živořit pět roků, než to zajde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika