Jahody v truhlíku



host - 120.123 (?) 
24.4.2022 9:44, zobrazeno: 687x
Zdravím, našel sem ve sklepě dva samozavlažovací truhlíky a délce 50cm a hloubce 10cm. Chtěl sem se zeptat šlo by v tom pěstovat jahody na balkóně? Na netu sem našel, že musí mít hloubku 20cm. Ale kdybych tam dal jen dvě rostliny tak by to nemuselo vadit ne? Děkuji předem za odpověď
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 24.4.2022 10:05
Já zkoušel podle jedné zahradnické knížky pěstovat jahody v 200 litrovém sudu s vyřezanými okénky po stranách pro sazenice. Nedařilo se...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 24.4.2022 10:12

10 cm hloubky je poměrně málo. Výpočet není když jedna rostlina potřebuje 20 cm hloubky, dvě musí mít čtyřicet. Zkuste to, uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 24.4.2022 10:25

jak poradit? Nejlepší bude, když to sám vyzkoušíte a uvidíte. Pěstování rostlin v truhlících, květináčích má jiná specifika, než pěstování na záhonu, hlavně co se týká zálivky a (pře)hnojení. V 10cm hlubokém truhlíku vám rostlina možná nějak poroste, ale úrodu bych nečekal. Ale jak píšu výše, nejlépe je to vyzkoušet. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 24.4.2022 14:49

Tak jsem byla přeměřit ty svoje. Mají hloubku přesně 11 cm, takže té zeminy tam víc než 10 cm nebude. Dlouhé jsou 60 cm a mám v nich 3 - 4 sazenice stáleplodících a měsíčních jahod. Začala jsem před 2 lety a pro velký úspěch mám teď už 6 truhlíků. Plním kupovaným substrátem a vlastní prohnojenou zeminou ze záhonu 1:1, povrch lehce mulčuju mulčem na růže (je hezčí - tmavší a jemnější). Ty kořeny prolezou až dolů do vody, ale ničemu to zřejmě nevadí. Od květu hnojím jednou za 14 dní. Úroda větší než na záhoně, rostliny méně ožrané od slimáků i kosáků, při silném slunci dávám do stínu - jahody jsou pak větší. Na jaře je rychlím, teď už mají malé zelené plody. Elen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika