Jahody popínavé



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 128.2 (?) 
6.5.2010 11:58
Samo se nic nedeje. Já je omotala okolo kroucenych tycek krasne narostly plodily do zamrazu krasne velke aromaticke plody. Kdo leniví ten nadává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 164.9 (?), 6.5.2010 12:54

Dobrý den, jakou barvu květů mají ty vaše popínavé jahody?Koupila jsem si v Polsku jahody převislé, je to jedno, jestli popínavé nebo převislé, kvetou růžově.Měla jsem je vysazené v závěsných květináčích, nic moc nenarostly, úroda taky mizerná.Na zimu jsem je nasadila na zahradě do země a přikryla chvojím.Teď už jsou zas nasazené v závěsích, dala jsem jim hnojivo, přímo na jahody a kostní moučku, jsou malé rostlinky, tak teď budu čekát na úrodu, myslím,že se ji nedočkám.Co je na nich hezkého, je ten růžový květ, taková zvláštnost.Jahody byly do mrazu, ale tak po jedné, dvě do týdne.Mám 3jahodníky.Letos zkusím namnožit, jestli vyžené nějaký šlahoun.Za sazenicí jsem dala asi 30kč, nebyla to taká hrůza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 6.5.2010 13:05
Dnes jsem se díval na "převislé" jahodníky u nás v zahradnictví. Cena byla 9,- korun?, nechci kecat, ale co mne zaujalo, tak na barevných štítcích byly krásné bílé květy!!! U štítků s růžovými květy byly i plody ale přirovnal bych je k stáleplodící Rujaně. Na dotaz zda se jedná o bílé jahody mi prodavačka odpověděla že se jedná o bílé květy. Bylo to poprvé kdy byl u jahod kladen důraz na květy a ne na plody. Mým jahodám ze semene se docela daří a na podzim by měla být první úroda.
stáleplodící Delician a Grandian
stáleplodící Delician a Grandian
v truhlíku vysazené bílé jahody White Solemacher
v truhlíku vysazené bílé jahody White Solemacher
White Solemacher
White Solemacher
Grandian z lednového výsevu na záhoně
Grandian z lednového výsevu na záhoně
sazenice Lizoňky mám velké jako Del. a Gran. - březnový výsev
sazenice Lizoňky mám velké jako Del. a Gran. - březnový výsev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 6.5.2010 12:56
A na čem plodily? Na odnožích že? Odnože stříhám pryč aby nevysilovaly mateční rostlinu. Fotečku nemáte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.144 (?), 26.4.2012 11:57

Diki, konečne povzbudivý komentár. Mne totiž dnes došli poštou jahody Mont Everest a idem ich dnes zasadiť. Takže mi svitá trošku nádeje, že som si ich nekúpila zbytočne. Tiež dám k nim tie tyčky, videla som ich v Baumaxe, neboli ani drahé. A myslím, že aj pôda je dôležitá, takže skúsim dať trochu rašeliny. A samozrejme dobre polievať. Jahody nemôžu rodiť, ak majú málo vody. Takže skúsim to a dám vedieť, či zarodili. wink  Všetkým prajem hezký deň a veľa úspechov pri pestovaní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.251 (?), 30.7.2010 1:05

Koupili jsme 5 sazenic, ujaly se 3 a ty jsou vysoké asi 1,30 m,  popínáme a omotáváme kolem slabých tyček, zatím jsme sklidili pár kousků, ale jsou velké a chutí připomínají lesní jahody. Ale nevím jak s nimi naložit přes zimu. Šlahouny ostříhat? a jak je zazimovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.158 (?), 30.7.2010 7:45
Tak kdy konečně sem někdo dá fotečky! Chtěl bych už konečně vidět jak se jahody popínají!! Díky Mirek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.240 (?), 2.5.2012 20:28

Po přečtění tohoto fora jsem usoudil, že popínavky asi nebudou to pravé. Doporučili by jste mi nějakou odrůdu která by v květináči slušně plodila po celý rok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.15 (?), 4.6.2012 10:21

také bych ráda radu, z Holandska jsem dostala keříčkové jahody - zřejmně tedy "popínavé", mají být ten cca 1,20 vysoké, co mně ovšem zaujalo, všichni píšete o semínkách a já mám "kořen", vypadající jako zažená mrkev... šla jsem pro radu, jak s nimi naložit, ale asi budu mít smůlu...

Keříkové - pnoucí jahody
Keříkové - pnoucí jahody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika