Jahody popínavé



host - 31.231 (?)
9.12.2009 13:07

Asi tak deset jahod na jedné rostlině, která se samozřejmě nepnula. Hloupost a reklamní tahák. Babička se nechala nachytat, ale rozhodně si nenechala vymluvit, že se prostě pnout nebudou...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 15.129 (?), 14.4.2008 9:52

Je to finta pre hlúpych. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.221 (?), 14.5.2008 14:34

Obrovské zklamání, také jsem naletěla. Už nikdy více něco takového neobjednám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.162 (?), 9.7.2008 23:18

prosim o radu jak zazimovat popinave jahody.letos je pestuji poprve a jsem z nich velice nadsena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.139 (?), 30.9.2008 11:30

jak mam zazimovat a pestovat popinave jahody??? (hnojeni, zemina a podobne) navod prisliben pracovnivi ze strediska pri objednani katalogu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.203 (?), 24.9.2008 18:29

Měli jsme objednané jahody Mount Everest - jahody popínavé s velkými plody od fy DIRECT SHOPPING, s.r.o., P.O.BOX 25, 76331 Brumov-Bylnice. Tato firma jsou PODVODNÍCI. Poslali mini jahody, které mají plody velikosti lesních jahod a nepnou se. Po naší reklamaci vrátili platbu za jahody - ale za poštovné a balné nevrátili. Prostě - PODVODNÍCI.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 11.1.2009 23:42

"Popínavé" jahody neexistují a to co se jako popínavé prodává není žádná novinka. Přibližně před třiceti lety byly známé zahrádkářské veřejnosti jahody (nepamatuju si odrůdu ale mám je někde vyfotografované) které plodily i na čerstvých odnožích. Ty odnože se daly vyvázat na nízkou konstrukci. Někdy stačila zaplodit i druháí sazenice na odnoži. To je to, čemu dnešní obchodníci našli za pěkné peníze název pnoucí, nebo popínavé jahody. V truhlíku mohou být jen převislé. A ten vodopád plodů a velikost plodů představovaných v dětské ručce je jen výtvor reklamy. Všimněte si, že stejný obrázek předvádějí ve svých katalozích různé firmy a nenechte se příště nachytat. Jsou to jen "chytáky na ptáky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.75 (?), 6.12.2009 14:12

Dobrý den

Já je koupil u Starkla jako popínavé, když byly na cestě poštou ke mně tak jsem se dozvěděl od pěstitelů že je to podvod a že vůbec nejsou popínavé a že mají plody velikosti lesních jahod, bohužel objednávka už byla provedena a tak se nedalo nic dělat. Vysadil jsem je do rohu skleníku zapíchl oporu a řekl si ať se děje vůle boží.Nijak zvášť jsem o ně nepečoval jen občas jsem je vyvázal k opoře protože se opravdu samy nepnou, zhruba po dvou měsících začaly kvést v prvním patře po měsíci ve druhém a zhruba stejně to pokračovalo až do teď a kvetou i dnes a to je 6.12,plody jsou protáhlé velikosti švestky a chutnají skvěle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 7.12.2009 14:51

gratuluji k trpělivosti je vyvazovat a k dobrému výsledku!
Já všude vidím reklamy na ně, ale když se podívám na takový obrázek zblízka, je jasné, že ty plody jsou na něm počítačově namnožené a ve vzduchu uchycené.Sprostá reklama.I teda když dokážou plodit na výhoncích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 7.12.2009 15:29

Jahody popínavé se prodávaly v našem měste, tedy na naší poště. Dokonce ten boom řešil i městský úřad. Denně chodilo na poštu tak 2 krabice objednávek a po městě bloudilo několik zájemců včetně zahraničních ze Slovenska a hledalo tu firmu, která neexistovala a měla pouze PO Box.  Jahody označované Mont Everest mají jak vidíte změněný název, protože odrůda Mount Everest již existuje ale u ní se netvdí, že šplhá. Na té reklamě bylo zajímavé, že ačkoliv se tvrdilo, že rostou většinou roku, tak žáden plod nebyl ve stavu zrodu nebo květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.231 (?), 9.12.2009 13:07

Asi tak deset jahod na jedné rostlině, která se samozřejmě nepnula. Hloupost a reklamní tahák. Babička se nechala nachytat, ale rozhodně si nenechala vymluvit, že se prostě pnout nebudou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika