Jahody



Stránky: 1,  2   
Hofi - (45) 
30.7.2007 23:15, zobrazeno: 38570x
Máte prosím někdo zkušenosti s pěstováním jahod na černé textilní folii? Jaké? Při tom letošním suchu jsme jahody zalévali a plody byly hodně špinavé od hlíny a písku. Tak si myslím, že na té textilní folii by byly čistější a také odpadá pletí.  Někdo mi ale říkal, že se pod folií drží slimáci a prolézají otvorem na jahody a okusujj je. Tak nevím? 
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 31.7.2007 8:18
Vlani som novú sadbu prvý raz zasadil do čiernej netkanej textílie a som spokojný. Predtým som mával jahody volne.
Mne sa tento systém páči viac. Je jednoduchšia údržba - pletie skoro žiadne. Pod textíliou je oveľa lepšia mikroklima, vhodnejší vodný režim.
Miernou nevýhodou je rozmer. Netkaná textília sa predáva bežne v šírke 1,6m, takže som musel použiť pruhy 0,8m. Tam sa dal použit spon približne 40-50cm do trojuholníku. Uvítal by som viac, približne 1m šírku textilu (z tých 0,8 je nutné niečo na okrajoch zaryť - a to práve trochu chýba).
Slimáky som nepozoroval. Resp. len minimálne. Na textile sa nedokážu efektívne pohybovať. Ale  používam Mesurol medzi jednotlivé pruhy textilu. Podľa prvotných skúseností budem aj do budúcna používať textíliu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.208 (?), 31.7.2007 19:43
Ahoj Evo, já pěstuji jahody na černé netkané textilii již několik let a nemohu si to vynachválit. K výše popsaným výhodám připojuji ještě to, že sklízím o 14 dní dříve, než když jsem jahody pěstovala bez textilie. Slimáky jsem nikdy pod - ani nad textilií nikdy neměla. Zdravím - Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.111 (?), 31.7.2007 20:40

Já už řadu let používám klasickou černou folii, která vydrží 3 roky (i déle). Netkaná textilie zpravidla při okraji záhonu např. při sečení trávy se poškodí.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 231.171 (?), 1.8.2007 18:15
Děkuji všem, kteří mi odpověděli. Jsem rozhodnutá, že to s tou  netkanou textilní folií vyzkouším.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.144 (?), 3.9.2007 15:49
Rada bych se zeptala jaky je postup sadby jahod do textilie. A jake je nejvhodnejsi obdobi na sadbu? Je rozdil mezi černym igelitem a textilii? Dekuji vam za odpoved. Martina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.111 (?), 3.9.2007 21:09

Na upraveném záhonku folii,či textilii rozprostřete,přesahy okrajů jsou vhodné asi 15-2Ocm.Já dělám kolem záhonku rýhu, do které založím přesahující folii a tu zahrnu a tím okraje upevním (lze i na pár týdnů folii něčím zatížit,aby ji neodnesl silný vítr).Na natažené folii vystřihnu v místě plánované sazenice  otvor do tvaru kříže tak 15x15 a v tom místě sázím.

Rozdíl mezi folií a textiliií- textilie je část. propustná,avšak méně odolná(např. na šlápnutí,či přejetí okraje sekačkou).Já leta užívám silnější folii a např. k zalévání jahod na chalupě se dostanu lx týdně a nikdy nebyl s pěstováním problém.Jahody zalévám i hnojím jen do otvoru, jsou čisté,rodí asi týden dřív než volné sázené.

Termín výsadby:od poloviny srpna do poloviny září, zakořenělé v kelémku lze i na jaře.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.144 (?), 5.9.2007 10:11
dekuji mockrat za radu. vcera jsem poridila textilii i folii.. tak se na to pristi tyden vrhnu..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.99 (?), 13.9.2007 22:41
Pokud mohu doporučit, tak spíše bych volila tu černou netkanou textílii, pod folii se drží vlhko a nemá kam ta vlhkost utéct, tudíž je potom jahodník více náchylny na houbovité plísně a i ta textílie více vydrží. Textílii mám na jahodech 3 roky afolie mi vydržela jednu sezonu. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 14.9.2007 7:31
Řekl bych, že pěstování na folii (čehokoli) patří minulosti. Textilie zachovala přednosti folie a odstranila její nedostatky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika