Doporučte kvalitní a co nejsladší odrůdu červeného rybízu



Stránky: 1,  2   
host - 200.9 (?) 
2.8.2009 18:53, zobrazeno: 29781x

Případně i chuťově kvalitní bílý a černý. Preferujeme co nejsladší odrůdy. Díky předem za rady!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 2.8.2009 20:08

Bílé odrůdy jsou obvykle sladší, tam takový problém s kyselostí není. Z červených zaručeně sladce chutnala i v pomologii je tak označena je odrůda "Red Lake" ale nevím jestli se množí a prodává teď. Já ji sadil tak pře 20-ti léty a již ji nemám. Byla skutečně dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.8.2009 21:35

Mně přišel docela sladký Losan. Z bílých asi Jantar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 2.8.2009 22:34

Nově byl zařazen do sortimentu "Kozolupský ranný" a opravdu byl první zralý a prý i sladší. Nestačil jsem ho ochutnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.228 (?), 3.8.2009 21:19

Z černých doporučuji Démon-ve srovnání s Titanií a Ben Hope výrazně sladší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 135.4 (?), 10.1.2010 21:28

Asi není jednoduché, bez znalosti podmínek k pěstování, doporučovat nejvhodnější odrůdy. Pěstuji různé odrůdy nad 500 m.n.m. a mám zatím tyto zkušenosti: Z červených rozšiřuji Red Lake, protože mi chutná nejvíc. I moji hosté jej trhají nejraději. Ale je to odrůda, která roste velmi slabě (malý keř), je náročná na půdu a teplo. Uvádí se, že netrpí padlím. Podařilo se mi jednou, vyšší dávkou N (jinými odrůdami dobře snášenou), pořídit mu takové padlí, že zlikvidovalo zcela letorosty i plody. U celoživotního pěstitele rybízu, který pro stáří likvidoval velkou rybízovou zahradu, jsem se setkal s tím, že ponechal jen několik keřů Rondomu. Že prý je to rybíz, jak má být. Že má švih. Mám jej taky rád. Z bílých mám nejraději Viktorii. Jednak silně roste, je zdravá (jen některé pupeny, hlavně na letorostech neraší a tak roste jinak, než jsem si při řezu představoval), plodná, velmi dobře se trhá, dlouho vydrží na keři a v plné zralosti mi velmi chutná. Můj Jantar mi připadá pořád jakýsi kyselý, až začne sesychat. Red Lake, Rondom a Viktoria jsou staré odrůdy. U nových je asi potřeba, v daných podmánkých, zkoušet. Démon je velmi ranný a chutná mi. Na jídlo je první. Titanii musím také pochválit. Roste, zdravá, plodná, velké plody, pozdní. V plné zralosti se mi jeví taky výborná, ale to je již 2 týdny po Démonu. Tak jestli Vám to něco pomůže. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 10.1.2010 21:33

mám dva keře a každý rodí jinak, jeden dříve ikdyž vypadají stejně, ale odrůdu vám neřeknu, mají za sebou víc jak 40 let a furt rodí,...jestli chcete větévku nebo přisypat odnož, není problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 10.1.2010 23:12

Roky jsem měla bílý rybíz Viktoria, nejvíc chutnal manželovi, protože byl sladší, červený mám řízky namnožený Karlštejnský z jednoho původního keře právě proto, že mi připadal sladší, než ostatní.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 10.1.2010 23:29

Z červených mám Karlštejnský - dobrý, Heinemannův pozdní - kyselý, samá pecka, a Jonkheer van Tets(asi jsem to nenapsala správně) - ten mi moc chutná, je velký a i dobře roste, z černých Othelo - malá úroda a navíc v jednom hrozénku přezrálé i nezralé bobule, nové keříky ještě málo rodí...

Také bych potřebovala poradit odrůdu sladkého bílého rybízu, mívali jsme na chatě moc dobrý a sladký bílý rybíz, ale odrůdu nevím. Já jsem měla Blanku a Primus - sice velká ůroda, ale nechutné kyselé -  kyselejší, než červený rybíz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 11.1.2010 0:01

Paní Dano, zkuste tu Viktorii, ještě ji prodávají. Fakt je sladká a dlouho nepadá. Já ji zlikvidovala, když odešel manžel, protože mám raději červený,  rozdávala jsem odkopky po okolí,  vám ji tak už bohužel nemohu nabídnout. Ale i výše v tomto vláknu ji už někdo chválil.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika