Chci se napást na zahradě



host - 6.34 (?)
8.9.2009 21:29

Loni jsem sklízel přímo z keře modrou révu Boskoop Glory ještě koncem října.Přešla několika ranními mrazy ale jedlá byla pořád.Dozrála a zesládla už před příchodem mrazíků.Pak už jenom visí...

K těm ostružinám, nejranejší je asi odrůda Wilsonův raný (nebo taknějak).Já jsem ji vyhodil, nějak mne nezaujala.U ostatních je dozrávání plodů roztaženo do poměrně dlouhé doby.Po zmrznutí už dále dozrávat nebudou.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 174.166 (?), 8.9.2009 19:30

Takže to není speciální pozdě plodící odrůda. Ostružiny jsem sázela loni, letos už se pasu, ale jsem zvědavá, jak dlouho vydrží. Ty maliny, které plodí na jednoletých výhonech, loni zmrzly už v září, tedy ne celé maliny, ale plody. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 8.9.2009 19:50

pokud myslíte ostružiny, tak ty má třeba sousedka taky, ale jinou odrůdu, plodí o měsíc dříve a podstatně menší plody... my máme přes 2cm velké ostružiny a to je vážně lahůdka

to odrůdu určitě někdo bude vědět

dneska jsem natrhal další misku plnou ostružin a spoustyyy jich tam ještě dozrávají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 8.9.2009 20:00

Ta moje má taky takhle velké plody a první dozrály koncem srpna, teď má pořád ještě hodně červených. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.34 (?), 8.9.2009 21:29

Loni jsem sklízel přímo z keře modrou révu Boskoop Glory ještě koncem října.Přešla několika ranními mrazy ale jedlá byla pořád.Dozrála a zesládla už před příchodem mrazíků.Pak už jenom visí...

K těm ostružinám, nejranejší je asi odrůda Wilsonův raný (nebo taknějak).Já jsem ji vyhodil, nějak mne nezaujala.U ostatních je dozrávání plodů roztaženo do poměrně dlouhé doby.Po zmrznutí už dále dozrávat nebudou.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.80 (?), 15.11.2009 0:02

Je to věc chuti nás všech. Mě zimolezy chutnají. Rakytník přijde vhod v chladných dnech, je osvěžující. Nakonec nepohrdnu ani mišpulemi. Jsou pikantní jakmile zhniličkovatí.  Baštím i malvičky jeřábu muku. bezvadně mírně sladké, moučné, se slabým mandlovobanánovým aroma. Rostou v jednom parku. Lidi na mě vždycky čumí...:-D

zkrátka nemusí být všechno výrazně sladké a výrazně šťavnaté.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.38 (?), 8.9.2009 22:05

Přiznám se, že taky si raději utrhnu na zahradě přímo ze stromu, než bych konzumoval už načesané z talíře.Taky jsem byl zklamaný, když bylo léto, a na zahradě nebylo do čeho ďobnout.Většina ovoce zraje koncem léta a na podzim.Proto jsem vzal povahu zahrady do svých rukou.Mám sice malou zahradu, ale chci mít odrudovou rozmanitost.Z prvního ovoce mám třešně Rivan, Těchlovan,Regina.Následují meruňky Orangored, Bergeron.Pak švestky (mám 14 odrud) Topfirst zraje v polovině července až po nejpozdnější kolem 12.řijna zraje Prezenta.Vždy po jednom stromu, ale kontinualně tři měsíce mám švestky.Hrušky 10 odrud.Od ranější Isoldy asi10.8 po zimně dozrávající Bohémie.Nyní dozrává réva 12 odrud po jednom keři.Některé stromky jsem teprve letos zasadil, a na jejich ůrodu si budu muset počkat.Ale rád chodím po zahradě a dívám se jak to roste co tomu chybí, nebo naopak která haluz nadbývá a třeba ji odstranit popř vyvázat.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 9.9.2009 20:10

Taková malá zahrádka, že?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.38 (?), 9.9.2009 20:59

Martine zdravím.Cítím ale z Vaších slov trocha ironie.Opravdu mám malou zahrádku.Už se horho těžko hledá přijatelné místo na nový stromek.Mimo to všechny stromky mám na zakrslých, málovzrůstných podnožích.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 9.9.2009 21:03

Ale v pohodě, já taky hospodařím na 8 arech a stromků mám dle své ženy víc než dost...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.95 (?), 9.9.2009 21:59

Relativně nedávno jsem hodně předělával zahradu, ale v současné době mám od začátku června do konce října pouze vlastní ovoce (a zeleninu) a ještě mrazím a rozdávám přebytky. Přitom zahrada je relativně malá.

Začíná to ředkvičkami, nic se mi nepovede vypěstovat dřív, pak

jahody (Elsanta),

meruňky (Leskora, hodně raná),

rybíz, angrešt (Rokula),josta,

švestky (Čačanská Lepotica),

borůvky (Berkeley a Heidi (Starkl)),ostružiny,

vinná réva (Prim, Olšava),

rajčata a jablka (Dezert, Šampion, Spartan)

Podle úrody jablek většinou záleží, kdy zase začnu ovoce kupovat.

Nejvíc překvapily ostružiny, z jednoho keře jsem schopen sklízet skoro měsíc tolik, že se to nedá sníst..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika