Chci se napást na zahradě



host - 6.16 (?)
8.9.2009 12:39

Ještě bych doplnil velkoplodé ostružiny.Některé zrají v září a říjnu.Je to vcelku plevel, ale za každou trošku péče se odmění velkými plody.Pak by mohla být zajímavá mišpule, jedlá až po přejití mrazem.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 150.228 (?), 9.9.2009 20:55

Můžete poradit, která odrůda kiwi dozrává již konccem června? Nebo je to druh chinensis?(na ten je u mě moc zima)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.164 (?), 4.8.2009 21:27

konečně správné téma.  Chce to sázet různé ovoce a různé odrůdy, rané,pozdní, aby bylo stále co zobat.V západních zemích ted frčí ovocný park, kam může každý a obere si co sní.Tak nejen pro sebe ale pro každého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.166 (?), 9.9.2009 21:14

To je ale moc hezká móda, už aby to frčelo i u nás. Na podobný park (no, park, travnatý plac se stromy) si vzpomínám z dětství. Bylo to u tetičky v Praze, rostly tam hrušně a myrobalány a já, děvče z venkova, kde bylo všeho ovoce dost, jsem tam moc ráda chodila a tím ovocem jsem se cpala . Tak mě napadá, že je to dobrá inspirace, že na nějaký neudržovaný plácek v okolí zkusím něco zasadit. Takové podzimní velkoplodé ostružiny nepotřebují žádnou péči, ty by mohly přežít... Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.56 (?), 4.8.2009 21:41

Na pastvu by se hodila i třeba lucerka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 5.8.2009 7:05

ha, ha tak po vojtěšce se mi zrovna nestýská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.185 (?), 8.9.2009 2:26

podobné chystám i já.tak z keřů třeba: angrešty, rybéze,malina, ostružina,kiwi, klanopraška čínská, různé borůvky, kustovnice čínská, rakytník řešetlákový, muchovník,jako keř je i černý jeřáb-aronie, jinak stromek.

ve spojení se zeleninou a stromovím je pastva zaručena.nezminuji vše, co se dá též jíst, ale na to se neptáte.a kde že se to budete popásat?

zdar pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.247 (?), 8.9.2009 10:37

Chvíli byla na zahradě pauza, nebylo tam žádné ovoce k jídlu. Tak jsme pomohli sklízet švagrové ringlu.  Samozřejmě přímo ze stromu, to je jinší chuť! Potom zarodili mladé švestky. Dva stromečky jsme pojídáním sklidili do mrtě.  Ožírala celá rodina. Tak se mě to líbí, tak chci, aby to fungovalo na naší zahradě.Na pozdnější švestky si musíme počkat. Takže teď momentálně zas není co zobat. Mohly být jablíčka, ale stromky jsou takoví chudáčci, že budeme muset zasadit jiné. Beztak jsme vybrali špatné stromky. Bydlíme na vysočině.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.16 (?), 8.9.2009 12:39

Ještě bych doplnil velkoplodé ostružiny.Některé zrají v září a říjnu.Je to vcelku plevel, ale za každou trošku péče se odmění velkými plody.Pak by mohla být zajímavá mišpule, jedlá až po přejití mrazem.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.166 (?), 8.9.2009 15:36

Můžu se zeptat, která odrůda ostružin zraje až v říjnu? Jsou beztrnné? A nenamrzají jim plody? Mám zahradu na Vysočině a ještě k tomu v mrazové kotlině, ale zobat něco ještě takhle pozdě by mě moc lákalo! Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 8.9.2009 16:18

ostružiny sklízíme už asi 3 týdny, postupně dozrávají a jsou obrovské a super sladké!

musíte ostružinu velice jemně chytnout a kdyz spadne do ruky tak je akorát, jinak ještě nechat dojít! ale ty "hotové" stojí opravdu zato!

odrůdu nevím, ale nedá se to s těmi malými co plodí v létě srovnat, tohle je skutečná lahůdka!

máme to v polostínu a tak to sklízíme každý rok snad měsíc průběžně, na zobání na zahradě ideální!

ještě doporučuji žluté maliny, při dostatečném hnojení a pravidelné zálivce sklízíme velké sladké plody od června do října

odrůdu taky nevím ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika