Červený rybíz neplodí



Marky82 - (15) - 110.42 (?)
11.3.2021 13:21

Děkuji za odpověď. Zajímavé. NPK ani cereritem jsem za ta léta, co mám zahrádku, prakticky nikdy nehnojila. Vlastně vůbec moc nehnojím, zelený hnojivo, nějaký ten granulovaný hnůj... Proti mšicím samozřejmě bojuju, není to tak, že bych je nechávala, ať mi to všechno sežerou. Bohužel jsem nenašla nic přírodního, co by na ně nějak výrazněji zabíralo. Různé biooly, biotony, rockefekt jako prevence, různý výluhy z rostlin... Máme tu taky strašně různých druhů mravenců, kteří si je hýčkají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Marky82 - (15) - 110.42 (?), 8.3.2021 12:36, zobrazeno: 2282x

Dobrý den,

mám červený keřový rybíz Trent, který prakticky neplodí. Zasazený na podzim 2017. Listy má krásné, velké, tmavě zelené. Kvete, ale zbydou z toho tak 1 až 3 střapečky a na nich tak 1 až 3 kuličky. Dost bojuju s mšicema, které ho žerou úplně brutálně, je možné, že by ho to tolik oslabovalo? Sázela jsem společně s Detvanem, ten plodí, mšicím chutná snad ještě víc.

Markéta

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 8.3.2021 13:21

Markéto, popis napovídá, že Vaše rostliny oplývají převelikou dávkou dusíku. V takových rostlinách mšice nacházejí max.zalíbení. Je trochu rozdíl, jestli dochází ke sprchávání květů, nebo až bobulek. Ten první případ souvisí s mrazíky při kvetení, případně silným větrem i přemírou N. Ve druhém případku jsou na vině více ty mšice. Takže dle mého dosavadního úsudku to chce zabrzdit s určitým typem hnojiva-např.NPK či cereritem, ale-bude-li se situace letos opakovat, tak je vhodný superfosfát. Ochrana proti mšicím je automatikacheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marky82 - (15) - 110.42 (?), 11.3.2021 13:21

Děkuji za odpověď. Zajímavé. NPK ani cereritem jsem za ta léta, co mám zahrádku, prakticky nikdy nehnojila. Vlastně vůbec moc nehnojím, zelený hnojivo, nějaký ten granulovaný hnůj... Proti mšicím samozřejmě bojuju, není to tak, že bych je nechávala, ať mi to všechno sežerou. Bohužel jsem nenašla nic přírodního, co by na ně nějak výrazněji zabíralo. Různé biooly, biotony, rockefekt jako prevence, různý výluhy z rostlin... Máme tu taky strašně různých druhů mravenců, kteří si je hýčkají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.209 (?), 21.5.2021 20:23
Zdravim, vsimol som si, ze na ribezlivych kroch na strapcoch chybaju gulicky, z 22 potencionalnych plodov v strapci je napriklad len 15 a na 7 miestach su len hole stopky. Na jesen som hnojil mastalnym hnojom. Moze to byt prehnojenim, nejaky skodca(mravce, vtaky) alebo nedostatocnym opelenim?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.209 (?), 21.5.2021 20:24
Jedna sa o cervene ribezle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 22.5.2021 8:31

Nic dramatického se neděje. Kytky nepracujou přesně podle plánu, ve všem mají redundanci. Jestli je 15 vyvinutých z 22, je to dobrý výsledek. Opylení, počasí, namrznutí, rozmar rostliny, mladá rostlina, cokoliv. Nesmíte kolem toho chodit s šuplerou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 22.5.2021 12:07

Souhlas s p. PP. Na druhou stranu touha po max.výnosu je pochopitelná, ale to by se musely sejít všechny ideální podmínky tzv.ruku vrukwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.185 (?), 23.5.2021 23:48
Mal som rovnaký problém minulú sezónu a prisúdil som to neskorým jarným mrazom. Nemusí to byť tým, ale mne to tak nejak dávalo zmysel a až čas ukáže, či som sa nezmýlil v úsudku. Odroda Rolan, vraj stredne neskorá, u mňa dozrievala od polovice júla a mala neúplné strapce a v strapcoch iba tak polovicu bobúľ. A ďalšia ešte neskoršia odroda Tatran, dozrieva u mňa v 3. týždni júla až koncom júla a tá mala plné strapce. Tak isto neskorá odroda Holandská červená mala plné strapce. A zase skoršie odrody, Red Lake a Losan som mal v podstate bez bobúľ. Losan za 4 roky nedal absolútne žiadnu úrodu. Krík rástol veľmi slušne, ale ako jediné červené ríbezle ho nenormálne napádali vošky (mšice), nestriekal som. A Red Lake tiež iba 1-2 bobuľky z menšieho kríčka - a tiež vraj je do teplejších polôh. Prehnojenie dusíkom je vylúčené a vošky napádali iba Losan, žiadnu inú odrodu. Tak som si z toho urobil záver, že u mňa budú zrejme prosperovať iba stredne neskoré až neskoré odrody červených ríbezlí a príčinu vidím v jarných mrazoch. Vykopal som túto sezónu Losan a Red Lake a dosadil namiesto nich Rondom a Vierlandenský. Čas ukáže, či to bolo správne rozhodnutie. Takže momentálne mám Rolan, Tatran, Rondom, Vierlandenský, Holandský červený., nejakú noname miestnu odrodu, ktorá má tiež plné strapce (tipujem to na Rondom alebo Holandskú červenú) a ešte mám ruskú odrodu Natali z Bojkovic, mala by byť vraj chuťovo sladšia, ale dohľadal som, že kvitne tiež tak nejak hranične, asi ako Rolan a môže byť, že ju budú tiež chytať mrazy. Uvidí sa až časom. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.123 (?), 24.5.2021 7:01

Ako v využívate ovocie odrody Tatran? Má veľmi pekné strapčeky a pravidelnú bohatú plodnosť, ale tak kyslú chuť že dokonca aj marmeláda vyrobená čisto len z jeho ovocia je nechutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marky82 - (15) - 110.36 (?), 24.5.2021 19:03
Tak letos má Trent velké množství plodů. Vůbec na něm nepozoruju ten výše popisovaný neduh, dokonce na něm nejsou mšice. Zato Detvan je mšicemi dost zasažený, je to boj. Ale také má poprvé nasazeno hodně plodů, tak uvidíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika