Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mal som rovnaký problém minulú sezónu a prisúdil som to neskorým jarným mrazom. Nemusí to byť tým, ale mne to tak nejak dávalo zmysel a až čas ukáže, či som sa nezmýlil v úsudku. Odroda Rolan, vraj stredne neskorá, u mňa dozrievala od polovice júla a mala neúplné strapce a v strapcoch iba tak polovicu bobúľ. A ďalšia ešte neskoršia odroda Tatran, dozrieva u mňa v 3. týždni júla až koncom júla a tá mala plné strapce. Tak isto neskorá odroda Holandská červená mala plné strapce. A zase skoršie odrody, Red Lake a Losan som mal v podstate bez bobúľ. Losan za 4 roky nedal absolútne žiadnu úrodu. Krík rástol veľmi slušne, ale ako jediné červené ríbezle ho nenormálne napádali vošky (mšice), nestriekal som. A Red Lake tiež iba 1-2 bobuľky z menšieho kríčka - a tiež vraj je do teplejších polôh. Prehnojenie dusíkom je vylúčené a vošky napádali iba Losan, žiadnu inú odrodu. Tak som si z toho urobil záver, že u mňa budú zrejme prosperovať iba stredne neskoré až neskoré odrody červených ríbezlí a príčinu vidím v jarných mrazoch. Vykopal som túto sezónu Losan a Red Lake a dosadil namiesto nich Rondom a Vierlandenský. Čas ukáže, či to bolo správne rozhodnutie. Takže momentálne mám Rolan, Tatran, Rondom, Vierlandenský, Holandský červený., nejakú noname miestnu odrodu, ktorá má tiež plné strapce (tipujem to na Rondom alebo Holandskú červenú) a ešte mám ruskú odrodu Natali z Bojkovic, mala by byť vraj chuťovo sladšia, ale dohľadal som, že kvitne tiež tak nejak hranične, asi ako Rolan a môže byť, že ju budú tiež chytať mrazy. Uvidí sa až časom. Igor
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika