Červené fleky na listech rybízu



host - 28.226 (?) 
1.4.2008 0:16, zobrazeno: 23570x

Prosím poraďte, na nových drobných rašících lístkách červeného rybízu se nám u všech keříků udělali červené trochu jakoby vypouklé flíčky na listech. Na černých rybízech nikoli. Je to nějaká nemoc? Dá se s tím něco udělat, nebo je to něco přirozeného? Také mě napadlo, jestli to nemůže být kvůli přehnojení, ale to by to asi bylo i na černých rybízech... Děkuji předem za radu.MM

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
256 - (11) - 158.236 (?), 1.4.2008 7:20

Podívejte se na spodek listů, jestli tam nejsou mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.226 (?), 2.4.2008 0:28

Ne mšice tam nejsou, bude to asi něco jiného, ale nevím co, máme to něčím postříkat? Nebo jak radí sousedé si toho nevšímat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 2.4.2008 13:23

Také jsem přesvědčen, že to budou mšice. Zatím se snadno přehlédnou -  mohou být jen velmi nepatrné, schované v záhybech listů či u žilnatiny a zatím jich může být jen několik, navíc mladé mšice bývají skoro průsvitné nebo lehce nazelenalé. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.226 (?), 3.4.2008 0:09

Tak já se ještě jednou pořádně podívám, ale nejsem si jista... nechápu proč by si mšice vybírali jen červené rybízy a černé by nechávali být... Děkuji za rady a dám vědět jestli jsem tam něco mikroskopického našla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 3.4.2008 18:11

Mšice rybízová, saje brzy na jaře na červeném rybízu, na ostatních méně a je to méně nápadné,  mšice je nenápadná žluto-zelená až oranžová. V létě pobývá na hluchavkách a na podzim klade vajíčka na rybíz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.46 (?), 3.4.2008 16:10

Zrovna jsem byla venku obhlídnout stav keřů a honem jsem šla k počítači hledat nějakou pomoc. Červené flíčky na rybízech mám taky a dokonce se mi vyskytují na jednom angreštu. Všechny keře jsme nedávno stříkaly přípravkem proti přezimujícím škůdcům a taky tam nevidím žádné mšice. Na ty je ještě venku zima. Zřejmě to bude nějaká houbová choroba. Na tomto fóru jsem odpověď nenašla, budu hledat jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.226 (?), 4.4.2008 0:05

Moc Vám všem děkuji za reakce!

Dnes jsem tedy opet pořádně zkontrolovala listy ze spodu a opravdu každý flíček je způsoben maličkatou mšicí! Lístky se teprve rozvírají a už je ty mšice napadly. Postříkám to Mospilanem, ten by snad mohl být účinný, ať nám mšice nenapadnou i další rostliny..

Opravdu děkuji za dobrou radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.162 (?), 23.6.2009 11:10

Já sem to už všude hledala- a našla sem, že je to způsobené tím, že chybí magnesium- chce to přihnojit a za rok je klíd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika