Černy jeřab (Aronie)



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
12.4.2019 22:37

Nájde sa tu nejaký odborník na výživu? Čo tej arónii chýba, prípadne čoho má navyše? Začiatkom jari som prihnojil síranom amónnym (100 g/krík), okrem toho iba zalievam. Listy začali blednúť už minulé leto, spravil som niekoľko postrekov železom, no nakoniec listy predčasne opadali. Teraz to vyzerá na rovnaký scenár. Asi pred týždňom som vysadil mladé rastlinky a najvrchnejšie listy sa začínajú sfarbovať do fialovo červena (podobne ako listy v červenom kruhu na obrázku). Niečo asi nebude v zemi v poriadku, ale čo? Vopred vďaka za tipy.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 35.64 (?), 24.5.2017 9:16

Mám dost citlivý žaludek a přídavek sušených bobulí do čaje nebo ranního müsli (tady si musí člověk trochu zvyknout) mu dělá vyloženě dobře. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 24.5.2017 11:07

Dělám z aronií takovou směs - něco mezi džemem a pyré - je to tedy tepelně upravované. Dobré na pečivo, do jogurtu, tvarohu apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 7.8.2017 11:42

Ahojte,

mate niekto skusenost s rozmnozovanim aronie odrezkami? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.8.2017 13:20

Řízkovat se aronie dá, ale musí se to umět. Hřížení se daří líp. U pravokořených forem se dají použít odkopky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.115 (?), 7.8.2017 15:09

Před lety jsem zastrkal dvacet třiceticentimetrových řízků aronie Nero do záhonu s malinami a úspěšně jsem na ně zapomněl. Po dvou letech jsem tam našel šest zakořeněných rostlin, ze kterých jsem vypěstoval stromky. Oproti stromkům, které mám naroubované na planém jeřábu, mají tu výhodu, že nepodrůstají. Taky rostou o dost slaběji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 9.8.2017 12:12

kedy odrezat vyhonky a kedy zasadit? pouzili ste aj stimulator zakorenovania?

..nechcem stromky, ale z kriku spravit viac krikov :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.245 (?), 3.9.2017 18:01

Tepelné zpracování aronie je zvěrstvo, stejně tak jako vaření zakysaného zelí. Je třeba to užívat jako léku, pak to má smysl a na chuť nehledět.

Ostružiny se však antioxidanty aronii skoro vyrovnají a navíc jsou i chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 3.9.2017 19:32

A co rakytnik jak ho nejlepe zpracovat za syrova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 18.11.2017 8:23

Rakytník rozmixovat, nalít do dvoulitrové petky, zavřít, otočit dnem vzhůru. Druhý den udělat ve dně dirku a pozvolným uvolněním zátky vypustit oddělenou šťávu. Tužší zbytek zpracovat klasicky na džem. Do šťávy dávám 1kg cukru na 1 litr, za stálého míchání ohřívám do úplného rozpuštění cukru. Neohřívám přes 75 st. celsia. Je výborná i třeba mírně zakalená neúplným oddělením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 12.4.2019 22:37

Nájde sa tu nejaký odborník na výživu? Čo tej arónii chýba, prípadne čoho má navyše? Začiatkom jari som prihnojil síranom amónnym (100 g/krík), okrem toho iba zalievam. Listy začali blednúť už minulé leto, spravil som niekoľko postrekov železom, no nakoniec listy predčasne opadali. Teraz to vyzerá na rovnaký scenár. Asi pred týždňom som vysadil mladé rastlinky a najvrchnejšie listy sa začínajú sfarbovať do fialovo červena (podobne ako listy v červenom kruhu na obrázku). Niečo asi nebude v zemi v poriadku, ale čo? Vopred vďaka za tipy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika