borůvky kanadské



host - 186.38 (?)
1.8.2008 22:04
Dobrý den, mám borůvku 2 rokem již 1 rok bylo mnoho plodů i letos je úroda veliká, moc se o ni nestarám jen občas ji přihnojím, zasadila jsem ji do hrabanky kterou jsem smíchala se suchou trávou občas ji obsypu posekanou trávou nic víc I.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 14.5.2008 1:24

Pokud je "o něco míň" poloviční růst, pak máte jistě pravdu. Platí to tím víc, čím je zasazená borůvka menší a naopak..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.78 (?), 26.7.2008 9:25

Zajímalo by mně, jaké máte prosím zkušenosti s různými odrůdami kan.borůvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lavenic - (1) - 194.126 (?), 31.7.2008 22:12

Zdravim tady je odkaz na dobré stránky vše o kanad.bor nechte přeložit stránky.

berrygrape.oregonstate.edu Jinak zkušenosti ve velikosti plodu

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.95 (?), 26.7.2008 20:43

pro Lenku: už je možná letos pozdě ale pro příště - voda s chlorem - doporučuji větší nádobu a nechat aspoň den otevřenou, chlor vyprchá. Tvrdá voda - dát třeba do staré punčochy trochu rašeliny a dát do té vody, tím se změkčí. Hodně zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.38 (?), 1.8.2008 22:04
Dobrý den, mám borůvku 2 rokem již 1 rok bylo mnoho plodů i letos je úroda veliká, moc se o ni nestarám jen občas ji přihnojím, zasadila jsem ji do hrabanky kterou jsem smíchala se suchou trávou občas ji obsypu posekanou trávou nic víc I.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.231 (?), 19.8.2008 13:43

Dobrý den.Vidím, že opravdu o kan. borůvkách víte hodně a tak bych měla taky jeden dotaz.Mám borůvky již 3rok a letos mi začaly žloutnout listy po celém keříčku.Děkuji za radu Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
evina b - (9) - 155.212 (?), 19.8.2008 15:47
Naše kolonie různých druhů borůvčí si lebedí na poměrně vlhkém podloží na svahu (vyrobený zářez v terénu) pod skupinou rhododendronů. Dostaly do ďolíku trochu zeminy pro rhoďáky (asi 10 l na rostlinu) a aby neujížděly, plácla jsem pod ně po šutru. Loni a předloni plodily jako o závod. Letos se nechal vidět jen jeden keřík a ty ostatní ani nezakvetly. Tak příští rok na ně vysypu Tatru rašeliny, vypustím stádo ježků, aby to udusali a uvidíme. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.229 (?), 14.9.2008 8:11

A co ptáci. Nezobou? Nemusí se nějak přikrývat třeba netkanou folií? Borůvky ještě nemám, ale mám to v plánu. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 4.1.2010 21:15

Dobrý den, letos bych si chtěl koupit na jaře 3 keříky kanadských boruvek. Chtěl bych se zeptat, jestli mám koupit 3 keříky stejné odrůdy, nebo jestli je lepší, když bude každý druh jiný. Dále bych se chtěl zeptat, jaké rozestupy mám při sázení kanadských borůvek nechávat.

Díky za radu. HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.196 (?), 14.3.2010 13:48

Odporucam minimalne dve odrody, ak sa teda kupuju tri kriky,  tak by som skusil tri odrody. Pri volbe rozostupov je dobre vediet aky vzrast maju vybrane odrody. Niektore vedia rast aj do vysky 1,8 az 2 metre a podobne aj do sirky. Tiez je treba si ujasnit, aky husty ma byt ich porast, ked sa rozkonaria. Vseobecne sa odporucaju rozostupy od 0,6 m u odrod s nizsim vzrastom, cez 0.8 m, alebo 1m u bujnejsie rastucich, az po 1.2 m. Velmi vela zavisi od odrody. Tak isto by som odporucal odrody, ktore kvitnu priblizne v rovnakom obdobi, aby mohlo dojst k opeleniu pelom inej odrody. Dosahuje sa tym (samozrejme pri dodrzani ostatnych pestovatelskych zasad) vacsich plodov a tym aj vyssej urody. Nemusia dozrievat v rovnakom case, podstatne je, aby sa im aspon prekryvalo obdobie kvitnutia. Taktiez odporucam, ako uz bolo vyssie popisane, prvy rok-dva vacsinu kvetov otrhat, aby sa rastlina nevyslilovala rodenim a radsej sa lepsie zakorenila a vyhnala co najkvalitnejsie vyhonky. Ak sa bude pre ne kopat jama, vykopal by som ju radsej trosku sirsiu. Rastlina ma korene plytko a nesiahaju moc do hlbky. Ked prerastu korene do okolitej zasaditej pody, moze to mat na dalsi rast a rodivost negativny vplyv.

Prajem vela uspechov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika