Příspěvky uživatele - evina b

Primule - jak udržet barvu, 20.4.2010
Není. Loni jsem si vysadila tří primule výrazných barev a označila. Letos jsou všechny tři bílé. Zatím se nerozsemenily.Napadlo mě, jestli ty barvy nejsou způsobeny cíleným zvyšováním některých prvků v hnojivu. Třeba více fosforu dělá oranžovou, více... celý příspěvek >
rostliny do stínu, 20.8.2008
Mám ve stínu brsleny všech barev a docela se jim daří. I mochna si nestěžuje. Kroucená vrba už má trochu problém. Z kvetoucích trvalek se mi zatím nepodařilo objevit nic, co by tam bylo ochotno kvést kromě zmiňovaných bohyšek a nezmiňovaných... celý příspěvek >
Zahradní drtič, 20.8.2008
Letos jsme koupili Flymo a dobře jsme udělali. Větve do 4 cm schroustá dokonale a tiše. Jen se nesmí zapomenout zacvaknout pojistka na sběrném koši. Aby člověk nebyl za blbce, jako my, když jsme drtič vzali na výlet do Hornbachu, aby nám vysvětlili,... celý příspěvek >
Přísavník pěticípý - kontra réva vinná, 19.8.2008
:-))) Jo, révu jsem už viděla, hodně zblízka, 10 arů vinohradu na klasickém vedení s nůžkama i s motykou v ruce. Krušné pozdní dětství,... Právě proto jsem skeptik, když vzpomenu té dřiny a pak ty namrzlé výhony, peronospóra, botrytida, zloději,...... celý příspěvek >
borůvky kanadské, 19.8.2008
Naše kolonie různých druhů borůvčí si lebedí na poměrně vlhkém podloží na svahu (vyrobený zářez v terénu) pod skupinou rhododendronů. Dostaly do ďolíku trochu zeminy pro rhoďáky (asi 10 l na rostlinu) a aby neujížděly, plácla jsem pod ně po šutru.... celý příspěvek >
Přísavník pěticípý - kontra réva vinná, 19.8.2008
Ferdo, vinná réva je sice užitečnější, ale taky náročnější. Nejsem si jistá, že by tu tíhu jen dráty udržely. Možná za pár let, až by se tažně rozložily po vrchu. Noale jestli je majitelka pergoly z hor, tak nevím, nevím...
Hrušeň na fasádě, 26.9.2007 Obsahuje fotku
Nevím, jestli je to Rakouská specialita, ale letos v Hallstatu mě zaujal místní zvyk pěstovat hrušně jako pnoucí rostliny u domu. Stromy vypadaly spokojeně a plodily jak divé nádherné a chutné plody. Má s tím někdo zkušenost?
"Odsavače vody", 27.8.2007
Mám u plotu záhon, který na jaře trpí přemokřením z rozpuštěného sněhu (pozemek je na táhlém svahu) a pak je celoročně ve spodních vrstvách mokrý. Keřům se tam moc nedaří, snad jen jedli a růžím. Z trvalek kosatcům a denivkám. Co byste radili na... celý příspěvek >
Grafióza jilmů, 27.8.2007
Může mi, prosím, někdo poradit, co mám dělat proti grafióze na jilmech? Děkuji.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika