Borůvky chřadnou



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
1.8.2023 22:58

To je celkem jedno, co se použije. Většina výrobců nabízí hnojiva, včetně organominerálních,  v pevné i tekuté formě. Tekuté se lépe skladuje (nenavlhne), přesněji dávkuje a rychleji účinkuje. Což při léčbě chlorózy má smysl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.8.2023 21:58

Chloróza neznamená automaticky nedostatek železa. To je jen jedna z mnoha možných příčin chlorózy a konkrétně u borůvek málo pravděpodobná. Měření pH je obtížné a taky zbytečné. Borůvky prakticky nelze překyselit. Řešení je snadné. Přesadit rostlinu i s balem do většího květináče s rašelinou. Zalévat pravidelně, přihnojovat opatrně nejlépe tekutým hnojivem pro kyselomilné rostliny. Osvědčilo se mi do zálivkové vody občas přidat pár kapek kyseliny dusičné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.43 (?), 1.8.2023 22:08

Píšete nesmysly - Orgamin na borůvky je kvaltní hnojivo, které používají i profesionální pěstitelé borůvek. Tekuté hnojivo není nutné vůbec používat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.8.2023 22:58

To je celkem jedno, co se použije. Většina výrobců nabízí hnojiva, včetně organominerálních,  v pevné i tekuté formě. Tekuté se lépe skladuje (nenavlhne), přesněji dávkuje a rychleji účinkuje. Což při léčbě chlorózy má smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 1.8.2023 22:48

Možná borůvky nelze překyselit, ale tady se spíš obávali, jestli nejsou v málo kyselé půdě. Rašelinu mám obyčejnou z hobby marketu, žádnou profi, baltskou a já nevím co, je jisté, že je vůbec dost kyselá? Kyselina dusičná okyseluje půdu ještě víc než síran amonný?  Někde jsem četla, že síran amonný je nejkyselejší hnojivo. Kde se dá kyselina dusičné koupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.65 (?), 2.8.2023 7:34

Co je to "obyčejná" rašelina? I v hobby marketu prodávají kvalitní baltskou rašelinu. Pokud jste koupila nějaký "noname" výrobek, tak to možná ani rašelina není.

Kyselinu dusičnou požívají jen zoufalci jako pan Vysloužil, který pěstování kanadských borůvek nerozumí, ale pro zábavu hloupě kecá do všeho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 2.8.2023 9:03

Nelíbí se mi vaše reakce a to tak, že velmi. Příspěvek od MV nebyl nijak závadný ani neodborný. NEMÁTE ŽÁDNÉ PRÁVO DISKUTUJÍCÍHO TAKTO NAPADAT. Proto taky v jiném vláknu toto fórum hodnotí jako rozhádané. Příště si takové poznámky odpusťte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 2.8.2023 9:20

Souhlasím s tím, že příspěvek zaměřený proti panu Vysloužilovi není vhodný. Tady bysme měli diskutovat jen o zahradě a o tom co tam pěstujeme, ne o lidech. Téma je "Borůvky chřadnou". Jinak jen škodíte pověsti tohoto fóra.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.65 (?), 2.8.2023 9:28

Mně se zas nelíbí vaše reakce. Příspěvek od MV byl hloupý, neodborný a zcela zbytečný. Jenom konverzační balast k ničemu. Vy si příště odpusttě poznámky na mojí adresu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 2.8.2023 9:31

56.65: Tak tu neodbornost opravte, uveďte na pravou míru a poraďte tazatelce kde je chyba a jak ji má řešit. A nenavážejte se do diskutujících jen kvůli osobní animozitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.65 (?), 2.8.2023 9:36

Už jsem to opravil. Kyselinu dusičnou používají jen zoufalci, kteří pěstování kanadských borůvek nerozumí. Dále je potřeba koupit kvalitní rašelinu. Hnojit stačí 2x ročně - na začatku jara a na konci jara - granulovaným hnojivem nebo síranem amonným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika