Angrešt Zlatý fík - je opravdu rezistentní?



miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?)
19.4.2013 21:29

Tak tak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 81.42 (?), 19.4.2013 20:18

Angrešt Zlatý fík-je opravdu rezistentní?

Dobrý vačer. Zlatý fík je dobrá stará odrůda, ale v žádném případě není rezistent. A nevěřím, že by u některé odrůdy angreštu byla plná rezistence, a to z vlastní zkušenosti. Se synem jsme posháněli všechny rezistenty, které se daly sehnat, a s velkou radostí vysázeli s tím, že budeme mít matečnice. Vedle nás soused, který má vysázeno bez ochrany asi 150ks angreštů a odmítá ochranu, tím pádem americké padlí má zelenou a naše rezistentní " matečnice " vždy vzalo ssebou. A dokonce i při ochraně (kterou prováděl syn- profík) při velkém tlaku padlí, se nákaze neubránil. Já už to vzdal. Ještě můj subjektivní názor-poznatek- kěř dobře prosvětlený se brání poněkud lépe než stromek.

Wendy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 19.4.2013 20:28

´KARÁT´
Jedná se o středně pozdní rezistentní odrůdu k hnědému padlí angreštovému. Nedochází u ní k napadení plodů, ale ani vrcholků výhonů, jak je to převážně patrné ke konci měsíce srpna u většiny u nás dosud pěstovaných rezistentních odrůd...??                Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 19.4.2013 22:49

Zdravim p. Wendy, mal niektory z vasich rezistentoch mensie postihnutie, alebo dopadli vsetky rovnako? Bol medzi nimi aj Pax?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 19.4.2013 19:58

wink zřejmě jsou tím míněny postřiky Discusem.   Lída

DISCUS, postřik,strupovitost, postřik jabloně, vinná réva, fungicidní přípravek k ošetření jabloní a vinné révy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 19.4.2013 21:29

Tak tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 19.4.2013 21:49

laughTo je kůra chemická - postřik Discusem proti padlí a houbovým chorobám. Držte se v použití návodem a ochrannými lhutami.  Angrešt se má chránit po začátku rašení ale před kvetením Discusem nebo Rubiganem případně Karathane.Před sklizní při dodržení ochrané lhůty přípravku Bayletonem. - Jinak pokud najdete při preventivní prohlídce zamoučené listy nebo letorosty(většinou špičky) měla by jste je odstřihnout a spálit, neukládat ani do kompostu ani jinam. Spory amerického padlí pokud uzrají a "vyschnou" jsou snadno přenášeny větrem do okolí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 19.4.2013 22:29

yestak jsem zase o něco chytřejší laugh.  Já tedy do stromků moc nedělám... spíš kytičky a zelenina, tak se zeptám. Je to jediný angrešt který máme, sousedi také asi nemají... mám to stříkat preventivně nebo počkat jestli se na něm padlí vyskytne? Nejsem velký příznivec chemie, jen když to jinak nejde.  A loni jsem měla padlí na patizonu, je to stejné nebo něco jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 23.5.2013 20:10

Rubigan se už myslím několik let neprodává, používám Discus

máme zlatý fík, manželka nedopustí abych ho dal pryč a ani já sám nechci, chuťově je prostě nedostižný

plus loni jsem zasadil 5 nových angreštů, vše Karát, prý chuťově slušný, letos ho ochutnáme poprvé

posledních 5 let si ty postřiky zapisuji a provádím je pravidelně, před květem, pod odkvětu a pak ještě jednou a padlí zvládáme, i když soused nestříká a padlí má každý rok... jen nechápu proč tam ten angrešt vlastně má??? surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.33 (?), 20.8.2013 23:14

Mám dva stromky, zelený a červený angrešt, cca 20 let. jeden je v polostínu (nad ním jabloň), druhý na plném slunci. Vloni stříkáno, jak se správně má, oba bez úrody, zařádilo padlí. letos jsem nestihla ošetřit, ten ve stínu úplně čistý, vedle něho,2m vzdálený, na plném slunci zase padlí..  tak nějak nic neplatí, co jsem si zde přečetla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 21.8.2013 8:23

To, co jste přečetla, u většiny ostatních pěstitelů  platí, takže chyba možná nebude v těch postupech, spíš v termínech. Řešení je jednoduché - vysaďte si rezistzentní odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika