Angrešt bílý, zelený a červený, prosím doporučte



All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?)
11.2.2010 4:55

Zlatý fík jsem sázel minulý rok, dále mám na zahradě ještě Pax a Darek a zde zmíněný Neguš, ten je fak divnej... nevelký plod, velký ostny, zajímavá chuť. Neguš jsem koupil více za zvědavosti, než-li k tomu, abych od něj očekával extra úrodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 10.2.2010 21:44, zobrazeno: 34122x

Dobrý den, chtěl bych si na jaře pořídit ještě pár stromkových angreštů. Nějaký zelený, bílý a červený. Chtěl bych Vás tímto požádat o nějaké informace, které angrešty mi můžete doporučit z vlastní zkušenosti. Hodlám je ošetřovat i chemicky, tak že to nemusí být pouze rezistenti.

Předem děkuji za rady a informace HS.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 10.2.2010 22:51
nesmejte se ale ja vam poradim... kdysik v sadu jsme meli černy angrest... byl vyborny a sladky.. jiny se mu nevyrovnal, ale zmizel sad i kere. Ale chtela jsem si ho objednat ale momentalne neni skladem..tak uvidim zda ho budou mit na prodej... nasla jsem ho na internetu ale pobliz ve školkach nebo v zahradnictvi neni..tak cekam...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 11.2.2010 0:45

Ten černý angrešt se jmenuje Něguš, má zvláštní voňavou chuť. Je to stará ruská odrůda, ve školkách ji (už zas znovu) prodávají. Nejlepší žlutý chuťově je určitě Zlatý fík, ale je u něj nutná chemie.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 11.2.2010 4:55

Zlatý fík jsem sázel minulý rok, dále mám na zahradě ještě Pax a Darek a zde zmíněný Neguš, ten je fak divnej... nevelký plod, velký ostny, zajímavá chuť. Neguš jsem koupil více za zvědavosti, než-li k tomu, abych od něj očekával extra úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.16 (?), 11.2.2010 8:02

Nechci Vás odrazovat od pěstování angreštu (já o obnovení angreštu uvažuju také),ale tlak padlí je opravdu velký.Nekoukal bych na barvu, ale sadil jen rezistenty, byť na úkor chutě.A i u rezistentů aplikoval chemickou ochranu.V místě mého bydlitě, Plzeňsko, napadá padlí i rezistentní odrůdy.Nebo pouze byly jako rezistentní prodány??Viděl jsem mladý stromek, první dva roky byl údajně čistý, pak napadený padlím tak, že jej pěstitel raději vykopal a spálil.Známý mi vyprávěl o řadě svých 4-5 rezistentních angreštů, o které se staral stejně, tj.bez chemie.Dva z nich mu padlí napadlo silně, plody nepoživatelné.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 70.100 (?), 11.2.2010 8:08

Ochrana nutná je, ale záleží i na průběhu počasí, poloze a podobně. U nás stačí 2 postřiky, 1 chemický před květem podle metodiky a 2. po odkvětu, biopřípravkem. Nesmí se zanedbat, dodržet lhůty. Pak je to spolehlivé a troufnu si i říct, že zdravotně neškodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.60 (?), 11.2.2010 9:42

Mám na zahradě beztrný, odrůdu nevím, je trochu tvrdší, sladký,výborný.Mohu doporučit.Barva světle červená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.2.2010 10:47

Mám na zahradě beztrný, odrůdu nevím, je trochu tvrdší, sladký, výborný.Mohu doporučit.Barva světle červená.
Ten můj takový se jmenuje Captivator

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.206 (?), 24.4.2010 15:18

Můj Captivator už plodil dvě sezóny a ani jednou ho nenapadlo padlí. Jen loni jsme bojovali s housenkami, ožraly totálně listy, ale dorostly nové. Chuť je výborná, akorát že ho nikdy nenechám pořádně dozrát. Mám ho při cestě ke kompostu a při každé pochůzce kolem něj uždibuji, co jen trochu zrůžoví 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 11.2.2010 10:06

Dobrý den. Souhlasím paní Lído, že Zlatý fík je skutečně super. Ale kdysi dávno jsem pěstoval přes 80 stromků angreštu a zhruba v prostřed jedné řady, kde bylo 32 stromků byl, jen jeden, který se jmenoval Zlatoháv. Byl to taky dávný výpěstek pana Šolce, neuvěřitelně ostnitý. A moji, tehdy hodně malí synové, kterým je dnes přes 30 roků, naprosto neomylně poznali jeho výbornou chuť a ten stromek vždy zcela obrali. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika