Angrešt a rybíz 2017



host - 157.239 (?)
24.5.2017 14:33

...a není to málo, Antone Pavloviči?cheeky Záleží velmi na složení-typu půdy+na znalostech, schopnostech, možnostech pěstitele+dalších okoličnatých podmínkách-světlo, vítr, opylovači... Od doby výsadby před třemi léty jste tedy hnojila KAŽDÝ? březen GRANULOVANÝM?, nebo TEKUTÝM? cereritem? V jaké dávce, pouhým pohozením pod keře, či zapravením do země, KOMPOST, SUBSTRÁT-VŮBEC jakoukoliv ORGANIKU aplikujete?Díky ní jsou kořeny ve větší pohodě-i co se týče dostupnosti vláhy. V kterou roční dobu, v jakém množství toho HNOJE rybízům poskytujete...?  SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 157.239 (?), 24.5.2017 14:33

...a není to málo, Antone Pavloviči?cheeky Záleží velmi na složení-typu půdy+na znalostech, schopnostech, možnostech pěstitele+dalších okoličnatých podmínkách-světlo, vítr, opylovači... Od doby výsadby před třemi léty jste tedy hnojila KAŽDÝ? březen GRANULOVANÝM?, nebo TEKUTÝM? cereritem? V jaké dávce, pouhým pohozením pod keře, či zapravením do země, KOMPOST, SUBSTRÁT-VŮBEC jakoukoliv ORGANIKU aplikujete?Díky ní jsou kořeny ve větší pohodě-i co se týče dostupnosti vláhy. V kterou roční dobu, v jakém množství toho HNOJE rybízům poskytujete...?  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.81 (?), 24.5.2017 22:01

Dobrý den.
Áaa; doktor Čechov; inu jedno hnojení, dvě tři kuličky.
Jak již napsal pan doktor Vysloužil, jedná se o sprchávání bobulí. U Starkla například píší: „Jonkheer van Tets, odrůda s velkými hrozny a sytě červenými bobulemi, bohatě plodí.“ Ale již neuvádí, že tato odrůda je také „přeborníkem“ právě ve sprchání květů, ke kterému dochází při špatném počasí v době kvetení (déšť, chladno, mrazík). S touto jeho odrůdovou vlastností nepohnete ani dobrou péčí.
Jonkheera jsem si pořídil do 600 m/m asi v roce 1981. Je pořád nejranější. Mám jej stále (potomky svého prvního), ale pořád jen jeden keř. Je prostě teplomilný. Ale je možnost velmi slušné náhrady. Je to odrůda Jesan. Je o cca půl týdne pozdnější, také kuličky neudělá tak velké jako Jonkheer, ale při špatném počasí nesprchá. Navíc netrpí antraknózou (možná je i rezistentní). Jesan, mimo zdravotního stavu, není v žádné vlastnosti rekordman. Je to odrůda nenápadná (vypadá dost neduživě), ale mimořádně zdravá, odolná a spolehlivá. Ve vyšší poloze se mi zdá, že má i lepší chuť. Na co vlastně musíte mít odrůdu ze všech nejranější? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 29.5.2017 10:49

Mrazík -4 toho hodně vzal. Na Primě zůstal zespod keře pěkný "chomáčěk"  Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 29.5.2017 10:50

"probraný" Pax


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 29.5.2017 10:51

Titanie se mrazík ani nedotknul


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.236 (?), 29.5.2017 14:27

A ako je to s chutou toho Jesanu? Hladam totiz nejaku co najsladsiu cervenu ribezlu, a z toho co som zatial vyzistil, najsladsie by mali byt koral, lesan a jesan (aj v porovnani so slovenskymi detvan, hron, tatran,...). Akurat narozdiel od slovenskych ba mali byt viac citlive na vlhkost pody. Ja som z Trnavska, velmi teplej oblasti, mam moznost doplnkovej zavlahy, no neviem, ci sa zrovna tymto odrodam nase teplotne podmienky budu pacit. Mozno su sladke v porovnani s inymi odrodami v chladnejsom podnebi, ale tu to platit nemusi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.104 (?), 29.5.2017 21:50

Jesan je sladký. Odrůda, která se dá jíst rovnou z keře. Děti ho milují.

Prodává ho sempra Velké Losiny. Mají i bílý jantar a ten je také výborný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.5.2017 22:27

Odrůda, která se dá jíst rovnou z keře. Děti ho milují.

Rybíz se obvykle jí rovnou z keře. Na to, že uskladněním zesládne jako jablka, raději nespoléhejte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.81 (?), 29.5.2017 22:46

Jak je to s chutí odrůd rybízů, odolností, plodností, v různých typech půd, v různých klimatických oblastech atd. Kdo ví. To by musel jeden vyzkoušet tak asi 30 odrůd tak na 15 stanovištích. A proč to nějaký mecenáš neudělal?
Také jsem si to pro sebe musel vyzkoušet sám. Mrzí mě, že slovenské jsem nezkusil. Já za sebe, docela chválím odrůdy, které se objevily v sedmdesátých letech. Myslím si, že chuťově jsou pořád nejlepší Red Lake a Rondom, každý jinak. Z bílých u mě vítězí Viktorie. Možná se ještě poohlédnu po Holandském, prý byl ozdravený a má být zase dobrý. Ale když někdo chce Rovadu, ať ji má.
PS: Ještě k tomu Rondomu, mám dva, z Opavy a z Losin, ale tu správnou chuť má ten z Losin. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.155 (?), 30.5.2017 8:27

Nějaké porovnání a chemické vlastnosti šťáv červených rybízů jsou tady (VUT Brno a Výzkumný  a šlechtitelský ústav  ovocnářský Holovousy)

Kdyby můj příspěvek s odkazem neprošel a byl by smazán, tak se to dá dohledat googlem - Základní chemická charakteristika šťáv vybraných odrůd červeného rybízu. Google najde i další podobné práce pro černý, bílý rybíz i pro jiné červené odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika