Ako založiť nové jahodovište, pod fóliou?



host - 60.196 (?)
9.9.2020 14:47

S úspěchem používám už pět let opakovaně černou tkanou textilii (rašlový úplet). Koupil jsem ji na internetu, celou roli 50 m o šířce 1,05 m. Není problém vystřihnout v ní kulaté otvory v příslušném sponu. Počítám, že mně vydrží minimálně těch deklarovaných patnáct let. Není ani moc drahá, při větším nákupu vyjde 1 m2 cca na 18,- Kč.

           Vladimír

Jahody
Jahody
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 220.23 (?), 7.9.2020 20:49, zobrazeno: 1451x

Ahoj chcem teraz na jeseň spraviť nové jahodovište a jahody pestovať pod netkanou textíliou.

1/Neporadíte mi akú, netkanú textílu zvoliť?  Predávajú totiž viacero druhov čiernej, netkanej textílie :50g/m2, 100g/m2, 300g/m2,  akú by ste mi poradili, stačí tá 50g/m2?  

2/ Treba pred výsadbou nových jahôd nejako ošetriť, alebo pohnojiť pôdu? 

Jahody by som chcel sadiť budúci tyždeň, mam ich objednané v Sempre Turnov. 

Dakujem za každú, dobrú radu. J

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.151 (?), 7.9.2020 21:34

Jahody by se měly sázet do půdy, která byla zjara vyhnojená kravským hnojem. 14 dní před výsadbou je třeba záhon zrýt (aby se zem do výsadby slehla). Pokud tam nebyl ten hnůj, je třeba přidat kompost. Také je dobré zapravit trochu Cereritu.

Přisázení pozor na správnou hloubku výsadby. Textilii nepoužívám.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 8.9.2020 8:48

U nás v Čr je nabídka tex.veliká nejen co se týká barvy-mimo bílé, černé taky hnědá, šedá, ale i hmotn., rozměrů-délka, šířka, tak i přímo spec.pro pěstování jahodníku-má i přichystané otvory pro sazeniceenlightened. Ta příprava půdy před sázením je důležitá, ale pokud máte pro jahodník vymyšlený záhon, který je průběžně opečováván, není ho nutné spec.pro tento účel hluboce rýt, stačí lehké zkypření-srovnání a dohnojení kompostem+strojeným hn.dle potřeby, tzn.chybí-li konkr.živiny ve stávající zemině+část pro dobu, po kterou bude jahodník fungovat-cca 2 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.196 (?), 9.9.2020 14:47

S úspěchem používám už pět let opakovaně černou tkanou textilii (rašlový úplet). Koupil jsem ji na internetu, celou roli 50 m o šířce 1,05 m. Není problém vystřihnout v ní kulaté otvory v příslušném sponu. Počítám, že mně vydrží minimálně těch deklarovaných patnáct let. Není ani moc drahá, při větším nákupu vyjde 1 m2 cca na 18,- Kč.

           Vladimír

Jahody
Jahody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.224 (?), 9.9.2020 21:12

Jen detail - tohle je tkaná a upravená textilie, rašlové úplety jsou pytle na brambory a některé stíněnky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.6 (?), 9.9.2020 21:10

Osobně si myslím, že vám ta nejtenčí a nejlevnější bude stačit. Jahody jsem na textilii pěstoval snad 15 let, už jsem od toho ustoupil - i když je to náročnější, lepší výsledky vidím při pěstování bez ní. Své výhody ale má a pokud jsou pro Vás důležité, určitě ji použít můžete.

Silnější textilie, případně tkaná verze, je vhodná především tam, kde potřebujete delší životnost materiálu. U jahod se předpokládá, že za tři roky budete porost i textilii likvidovat, takže tam dle mého zcela stačí tenká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.196 (?), 9.9.2020 22:54

Ano, netkaná textilie se vyhodí současně s jahodami. Tkaná se odloží a za dva tři měsíce se použije pro jahody znovu. Jen se natáhne na záhon a do otvorů se vysadí nové saznice.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.229 (?), 11.9.2020 14:39

Z vlastní zkušenosti již nejtenčí netkanou textilii používat nebudu.Po dvou letech na záhonu se prakticky rozpustila a mulčovací efekt plnila tak jeden rok.Byly to vyhozené peníze.Ted používám 100gramovou, tkanou a v pohodě.Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika