Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Marek TT: Podľa mňa si za problém môžete sčasti sám. Píšete o "stromčekoch", ale na Vašej fotke (foto 1) je v podstate len stredový kmienik, ozeraný na krátke pahýliky (kostrové drevnaté konáriky ktoré by mali tvoriť korunku stromčeka absentujú). V dôsledku takéhoto rezu potom rastlina vyraší z pahýľov nové výhonky mimoriadnou silou, keďže si chce nejakú korunku vytvoriť. Tieto mladé výhonky potom rýchlo narastú do dĺžky aj hrúbky a vlastnou hmotnosťou sa následne zlomia v mieste odstupu z pahýľa (skôr by som povedal že sa "vykĺbia", keďže nestihli ešte zdrevnatieť) - vietor tomu samozrejme rád napomôže. Na foto 2,3 je môj stromček červenej ríbezle, zhodou okolností tiež odroda JvT. Listy to čiastočne kryjú, ale stromček má niekoľko hrubších pevných kostrových konárov, ktoré sú už zdrevnatelé, a až z nich sa tvorí nový mladý plodonosný obrast. Ten ako vidno nie je nadmerne bujný a stromček investuje viac do tvorby plodov než do neriadeného vegetatívneho rastu. Na foto 4 je potom úroda z 2 stromčekov. Na foto 5 je schéma takéhoto rezu stromčekovej ríbezle. Takže môj návrh: nerežte kmienik na kratučké pahýle, ale zapestujte si 5-6 kostrových konárikov, teda vytvorte ozajstnú korunku stromčeka. Samozrejme, tieto kostrové konáriky potom treba postupne obmieňať (po 4-5 rokoch), inak zostarnú a úroda bude menšia a menej kvalitná. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika