Pro milovníky betonových koryt



host - 160.112 (?)
10.7.2014 12:03

Dělám ve firmě, kde vyrábíme plastifikátory. Jak jsem narazila na hypertufu, musela jsem to vyzkoušet (v loni). Dělala jsem několik pokusů s různým poměrem a i s plastifikátorem. Osobně moc nedoporučuju, má to tendenci stékat. Nelepší bylo asi poměr kdy jsem písek smíchala s drobným liaporem 1:1 a pak pridala cemet s rašelinou. Liapor je nejlepší ten nejdrobnějíš. Vyrábí ho Lias Vintířov.

Zimu to přežilo bez úhony. Rašelina se lehce vymyla a vypadá to dobře.

Betty

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 121.238 (?), 10.8.2010 17:11

...beton s raselinou sa nerobi preto, aby to trhalo rekordy v pevnosti... ale kvoli tomu, aby sa pripravil porezny a prirodzene vypadajuci material, akoby umela lava... cize kvoli estetickym cielom. Zial, ano, je to na ukor mechanickych vlastnosti. Ak to bude lezat niekde v zahrade, malo by to prezit aj tu zimu. Pravda, strop by som z toho urcite nerobil. Viac cementu do toho ide asi preto, ze raselina viaze ci neutralizuje cast hydroxidu vapenateho. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 10.8.2010 17:25

Mám umělé kameny z hypertufu - cement, písek, rašelina - přes 30 let , pěstuji v nich drobné vápnomilné skalničky, hlavně lomikameny - a vypadají pořád stejně, mráz je neničí, nerozpadají se a přitom díru pro zasazení rostlinky do nich snadno udělám šroubovákem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 10.8.2010 18:12

Přidejte fotografie Jiří!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.58 (?), 25.4.2012 21:10

Jasne, ale nikdo z toho nechce stavet prehradu. Raselina, nebo jakykoliv prirodni substrat (slamova rezanka, piliny, kompost), ktery do bezneho betonu samozrejme nepatri -  dela ze smesi hypertuff, a nikoliv klasicky betonovy odlitek. Hypertuff je lehky (pridavam perlit), da se "tvarovat" (vytvaret pohledovou strukturu) starym sroubovakem, ale je natolik pevny, ze pri tloustce "strepu" 3-5 cm (bez atmatury) udrzi hlinu a sem tam nejakou manipulaci.

Koryta z obdelnikovych kalfasu funguji bezvadne jako male skalky. Zimu prezivaji skvele, jak pomalu "zvetravaji" vypadaji rok od roku vic "kamenne".  Ptaci stoji frontu na plochou napajecku z hypertufu se sirokym okrajem.

Povrch hypertuffu je porezni a za chvili se potahne mechem a lisejnikem. Pokud se nekomu na rozvoj mechu nechce cekat, staci zvenci natrit rostokem NPK a hypertuf se zazelena za dva mesice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.112 (?), 10.7.2014 12:03

Dělám ve firmě, kde vyrábíme plastifikátory. Jak jsem narazila na hypertufu, musela jsem to vyzkoušet (v loni). Dělala jsem několik pokusů s různým poměrem a i s plastifikátorem. Osobně moc nedoporučuju, má to tendenci stékat. Nelepší bylo asi poměr kdy jsem písek smíchala s drobným liaporem 1:1 a pak pridala cemet s rašelinou. Liapor je nejlepší ten nejdrobnějíš. Vyrábí ho Lias Vintířov.

Zimu to přežilo bez úhony. Rašelina se lehce vymyla a vypadá to dobře.

Betty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.208 (?), 1.5.2015 23:12

Je skvělé, že zde máme odborníka, který nám vysvětlil, že mnoho desetiletí fungující technologie hypertufu vlastně vůbec nefunguje. Chtělo by to se zamyslet a neplést hrušky rovnou s dýněmi. Nároky na beton, který má posloužit do základů staveb a podobně jsou jinde, než nároky na směs do nádob na zahradu. Myslím že jsem již učinil spoustu výzkumů a pokusů s hypertufem a mohu říci, že jeho technologie funguje a můžeme si dovolit poměrně dost, pokud u toho trochu logicky přemýšlíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.169 (?), 23.1.2018 15:41
Mirku chci se zeptat, chci si udelat betonove umivadlo ciste sede co pouzit za materiali a prisady do betonu? Jaky pomer? A jak docilit nenasakavosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika