Vyvýšené záhony



host - 181.162 (?)
4.4.2014 8:36

Tak co, ještě si pajcujete své ohrádky kolem záhonů Bochemitem?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
               
host - 181.162 (?), 4.4.2014 8:36

Tak co, ještě si pajcujete své ohrádky kolem záhonů Bochemitem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Opice - (26) - 144.34 (?), 22.10.2015 0:01

Zdravím, záhony jsou moc pěkné. Chci se zeptat, jak se vám osvědčilo králičí pletivo. Pomůže proti myším, hryzcům? Plánuji vyvýšené záhony vysoké cca 20 cm, dřevěné - oba živočichové je bez problémů překonají a do záhonku mohou vlézt vrchem. Řeším tedy, zda je pletivo nutné. Nelíbí se mi představa, že se rozpadne v zemi a já je pak budu vybírat po kouscích. (Počítám s tím, že dřevo za nějakou dobu uhnije, nechci ho ničím napouštět). Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.254 (?), 17.3.2016 10:20

Dobrý den... dáváte do záhonů také geotextilii?  Děkuji petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 26.10.2015 9:25

Já ho nepoužívám, mám tři kočky, ale i bez nich bych nepoužívala. Píše se o tom snad v každém článku o vyvýšeném záhonu, ale můj dojem je, že se to jenom bezmyšlenkovitě přepisuje. Myši se dostanou kam potřebují i po povrchu, přeběhnout, vyskočí. Je to pro ně větší riziko, ale určitě ne nepřekonatelné. Záhony bez pletiva mi taky umožnují občasné hlubší zapravení kompostu, nemusím se bát, že to posekám rýčem. A taky do nich můžu občas zakopat na přezimování třeba větší nádobu s rostlinou z terasy, nějaký mladý keř zaškolkovat a podobně. A to by 20 cm bylo asi málo. Ale jsou lidi, co na pletivo budou přísahat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.28 (?), 17.3.2016 21:18

Ano. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 18.3.2016 1:29

K čemu je tam ta netkanka? Pokud jde o prorůstání, lze to vyřešit kartonem, který se po splnění účelu rozpadne. Navíc umožní žížalám volný pohyb a časem se třeba substrát obohatí i o další složky, které při zakládání ignorujete (jílové minerály ap.). Taky se umožní rostlinám prokořenit do větší hloubky, což ocení v případě sucha.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.28 (?), 18.3.2016 22:39

Dobrý večer. Je všeobecně známo, že na horách více prší a je větší zima. Normálně nezalévám, ale loni to jinak nešlo.  Mám vyzkoušeno, že i kořenové zelenině stačí 15 cm zeminy. Tato vrstva se rychleji prohřeje. Máme výrazně kratší vegetační období. Žížaly ty si najdou cestu do záhonků ani nevím jak. Geotextílii používám proti oddénkovým plevelům a částečně proti hlodavcům.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.137 (?), 2.4.2016 0:10

Chcel by som si urobiť vyvýšené záhony z betónových záhonových obrubníkov diton, píšu ale že sú hĺbkovo impregnované a nevedno ešte z akých prímesy, nebol by teda problém s uvoľňovaním nejakých škodlivých látok z týchto obrubníkov do hliny a následne do zeleniny? Možem dať hlinu priamo k betónu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.128 (?), 2.4.2016 9:20

Nevím, jak velké chcete - já mám 2x1.5m z prken a po obvodu mám silnější folii, které by vaše dilema vyřešila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 21.3.2014 8:43

Zajímavé čtení je Podivuhodná zahrada Igora Ljadova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika