Podklad pro parkovací místo - kačírek



radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?)
29.4.2009 8:36

mohu se zeptat? a ty zatravnovacky vyplnite taky tim kacirkem?

plastovy nebo betonovy?

to mi prijde jako dobry napad

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 84.122 (?), 23.4.2009 10:42, zobrazeno: 38680x

Chtěl jsem se zeptat, uvažuji o parkovacím místě pro můj vůz i s přístřeškem. Jako nejjednodušší alternativu pro podklad jsem chtěl použít místo dlažby kačírek, máte s tím někdo zkušenost a jestli ano tak jakou? Dík

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 23.4.2009 10:53

... neviem, gulaty kamen sa chova ako gulove lozisko, asi moc vhodny nie je. Lepsi by bol ubyty drveny kamen... Pocul som, ze niekde v rusku mali kolajovu trat, kde prazce boli spevnene nejakou frakciou strku. Vlaky museli ist tymto usekom 20kou rychlostou kvoli bezpecnosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.122 (?), 23.4.2009 11:02

hmmm, s tím kulatým kamenem máte asi pravdu, jsou věci který člověku hned nedojdou. Tak zatím první mínusový bod pro kačírek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.16 (?), 23.4.2009 11:47

Pokud použijete jakýkoli kačírek, proveďte zhutnění. Kačírek nedávejte nikdy tam, kde bude auto zatáčet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 23.4.2009 12:12

Vrstva samotného kačírku se nezhutní. nemá pojivo - drobnou, prachovou frakci.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 23.4.2009 13:45

Asi bych uvažoval, zda převažuje hledisko estetické nebo praktické. samozřejmě i cenové. A taky, zda bude třeba plochu ošetřovat.

  • Prorůstavá zatravňovací dlažba beton či plast. Není drahá, hodí se do zahrady, nutno občas posekat.
  • Normální betonové dlaždice např. 50x50cm položené na netkané textilii. Prakticky bezúdržbové (pokud je propustné podloží), esteticky - tak tak.
  • Zámková dlažba. Hezké, drahé.
  • Kamenná drť jemná (odpad z lomu), nebo šmanda (s příměsí hlíny) - časem se slehne a ujezdí, ale také se chytají plevele.
  • Souvislá betonová deska. Nic moc, pro dlouhou životnost nutná drenáž, celkově nejde o nejlevnější řešení.
  • Různé specielní dlažby, např. kámen zalévaný v betonu..
  • Využití místně dostupných materiálů, např. vyřazených betonových pražců - často nakonec vyjde dráž, než běžně koupené materiály a výsledek je dost problematický

Možná, že jsem na něco zapomněl, třeba mne něko doplní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 23.4.2009 13:50

Taky bych kacirekm rad vyresil - obcasne parkovaci misto a taky si nejsem jisty zda je to nejpepsi napad. U mne se jedna o polochu 5*5 m2. Premyslel jsem ze bych podklad slozil z (odspoda)  : 15-20 cm netrideneho sterku (0-40mm) ten se mi osvedcil, ten udusat,  pak bych dal asi netkanou folii (tu davam vsude pod dlazbu) a pak bych nasypal kacirek ve vrstve tak 5-10 cm.

Pokusim se sehnat kacirek ve velikosti 20-60 mm - jestli neco takoveho delaji. Proste kacirek s velkym rozsahem velikosti valounku. Slibiji si od toho to ze se do sebe vice "zaklesnou" a nebudou se borit a posouvat.

Mate nekdo zkusenosti?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.122 (?), 24.4.2009 17:56

Díky za reakce. Asi jsem je nakonec rozhodl pro kompromis. Udělám nájezdové pruhy ze zatravňovaček a zbytek obsypu kačírkem. V nejhorším případě pokud by to zlobilo, tak postupně dopoložím zatravňovačky po celé ploše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 28.4.2009 20:29

Pozdě, ale přece,

kačírek je pod kola auta naprosto nevhodný, odvaluje se. Správná frakce štěrku je drcený 8/16, nebo 8/22 cca 5 až 7 cm, podklad cca 10 = 12 cm frakce drcený 16/32 mm, prodají v každém lomu.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 29.4.2009 8:36

mohu se zeptat? a ty zatravnovacky vyplnite taky tim kacirkem?

plastovy nebo betonovy?

to mi prijde jako dobry napad

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika