Květináč do kamenného žlabu



host - 248.66 (?)
23.2.2022 12:17

Prodávají různé plastové nádoby, tak co zkusit nějakou rozměrově vhodnou? Ale ve dně byste museli udělat povícero dírek, aby z plastu dostatečně odtékala voda. Mám takhle muškáty ve čtvercovém "umyvadle".           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 23.2.2022 9:36, zobrazeno: 822x

Mám menší kamenný žlab, kde přes léto střídám okrasné kytky. Jsou v malých květináčkách obsypané oblázky, každý rok je kupuju a různě střídám, beru je jako spotřební záležitost. Zhruba od října do března v něm mám jednu sukulentní rostlinu, vždy stejnou. A teď: květináč, který se do žlabu vejde, už jí začíná být malý. Ale ve žlabu je místa ještě dost, jen má prostě jiný tvar. Přemýšlím, že bych nějak vyrobila cosi, kopírující tvar žlabu, aby měla rostlina dost zeminy. To "cosi" by mělo být ideálně možné zakopat přes léto do záhonu, kde by sukulentka přežila léto a já ji na zimu zase přesunula do žlabu. Zkoušla jsem propíchanou igelitku, ale nezdá se opakovatelně přenositelná. Napadá vás něco? Díky, Elen

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.66 (?), 23.2.2022 12:17

Prodávají různé plastové nádoby, tak co zkusit nějakou rozměrově vhodnou? Ale ve dně byste museli udělat povícero dírek, aby z plastu dostatečně odtékala voda. Mám takhle muškáty ve čtvercovém "umyvadle".           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 23.2.2022 15:23

Žlab je poměrně mělký a hodně dokulata, nic prodávaného tam nesedí. Říkala jsem si, jestli neexistuje například nějaký materiál, který se třeba teplem vytvaruje a pak drží tvar, že bych si to udělala "na míru".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.66 (?), 23.2.2022 16:54

Za mého mládí býval modurit... Ten se povařil a ztvrdnul. Když jsem ho zadala do vyhledávače, vyskočily na mne i nějaké jiné "samotvrdnoucí hmoty" ve výtvarných potřebách, ale to už se mrkněte sama wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 23.2.2022 19:53

Znám, taky s dětma tvoříme smiley

Pochybuju ale o jeho trvanlivosti po delší dobu než jedno léto, v těchto podmínkách.  Spíš jsem myslela na nějaký termoplast. No, kdyžtak se zas vrátím k igelitce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.66 (?), 23.2.2022 20:41

Ono by možná šlo vytvarovat i plastovou misku, kdyby se do ní dala vařící voda a vmáčkla se do žlabu  -tím by se vytvarovala...wink      

Nebo jsem koukala, že existuje termoplastická hmota SHAPE-PLAST, mrkněte na to.                               Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.69 (?), 23.2.2022 21:58

osobne bych zkusil uriznout velkou pet lahev co je na kojeneckou vodu nebo sirup ma 5 L dat ji do zlabu a nalit varici vodu problem je voda hned zchladne resenim by byl ponorny el. varic kdyby se voda varila tak se ta pet lehev vytvaruje podle zlabu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.69 (?), 23.2.2022 22:05

ted jsem kouknul na net a oni ty varice stale prodavaji v EVĚ ho maji za 140 kc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 24.2.2022 7:21

To zní dobře, děkuju za tipy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika