Krmítko pro ptáky v zahradě



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?)
8.1.2013 13:40

No jo - já bych jim taky sypal a krmil je. Ale kde letos ty potvory nevděčné jsou? Z krmítka neubývá, ptáčka nevidět. Že by v současné mírné zimě neměli hlad?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 176.18 (?), 30.10.2010 21:29

U nás (HK) v prodejně Sirius slunečnice 19,-Kč/1kg, u Kouly v Malšovicích 17,50Kč/1kg  ;-)           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 30.10.2010 22:58

V loňském roce na podzim byla v Osevě Brno 13 Kč/1 kg. Letos nevím. E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 31.10.2010 2:35
Taky jsem zvědavý na letošní cenu, loni jsem slunečnice zkrmil ptákům dva pytle... Nejlepší cenu najdete nejspíš přímo na nejbližší VKS (výrobně krmných směsí).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 1.11.2010 12:47

Taky jsme měli spotřebu dva pytle slunečnice. Koupená byla přímo v JZD, 12 kč za kilo. Dodávají i do Hornbachu, tam pak ta samá přijde asi na 30 Kč. Je to vždycky lepší podívat se do družstva, ZZN, VKS nebo do takových těch starších potřeb pro zahrádkáře, tam se tyto věci dají koupit za rozumnou cenu.

Sem tam jsem pro menší pěvce přihodila pár klasů senegalského prosa, mák a taky jim docela jela lesknice. Měla jsem i kytici bodláků a pcháče, to je také zajímalo. Proso a ostatní nic moc. Z komerčních směsí toho zůstává moc, co nechtějí žrát. A taky je dobré hodit tam občas jablko pro kosy, rozbité vlašské ořechy, to už si ptáci vyzobou a kus nesoleného loje, pokud se vám podaří ukecat řezníka.

Možná se to zdá moc, ale je to na třech zahradách s ovocnými stromy po asi 1000 m2. Taky rádi pozorujeme to naše neexotické ptactvo, sýkory jsou na pozorování opravdu vděčný objekt. A když pak v létě vidím, kolik housenek a jiné havěti nanosí mladým do budek při krmení, tak tu slunečnici v zimě ráda zaplatím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 1.11.2010 14:50

Nemusí být lůj, bývá u řezníků málo, mají rády i vnitřní vepřové sádlo (syrové) a to se dá občas koupit, chodí na ně i strakapoudi a brhlíci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.51 (?), 24.11.2010 19:01

ZZN Sedlčany loni mělo slunečnici za 8, někdy 9 Kč kilo, letos ještě nevím, mám zbytek od loňska. Lůj prodávají ta řeznictví, kde si maso bourají sami, supermarketová řeznictví nebo různé pobočky asi ne. Ptáky krmím celou zimu, aniž bych od nich očekávala nějakou vděčnost, prostě proto, že je mi jich líto.  Nemyslím, že bych něco v ptačí populaci zkreslovala, a i kdyby, zkreslená je už stejně celá příroda i značná část krajiny. Problém není v možném překrmování, to nehrozí, ale pravidelnost, jinými slovy musíte krmit buď stále až do jara nebo vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.116 (?), 8.1.2013 13:03

Zdravím všechny diskutéry,

a protože jsem letos (leden 2013) nákup slunečnice podcenila a nechala jej na poslední chvíli, měla jsem problém ji sehnat... ale díky vašim odkazům jsem ji sehnala, a to v Oseva Brno, Spálená ul. (naproti Tescu u nádraží), za 18 Kč/kg. Cena je to skvělá, neb na to, že krmivo sháním tak pozdě a v 'sezóně', se mezitím vyšplhala na 25 Kč a výše... domluvila jsem se na 2 pytlích, což je vysledované obvyklé množství, které u nás opeřenci za zimu sezobou. Jsem fakt spokojená - a za to vděčím vám na tomto webu. DÍKY.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 8.1.2013 13:13

mluvíme o dvou pytlích na brambory nebo sáčcích?indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?), 8.1.2013 13:40

No jo - já bych jim taky sypal a krmil je. Ale kde letos ty potvory nevděčné jsou? Z krmítka neubývá, ptáčka nevidět. Že by v současné mírné zimě neměli hlad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 8.1.2013 15:38

jen co nasněží, tak se ukážou, mají co sbírat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika