Elektrocentrály



host - 34.2 (?) 
12.2.2008 12:24, zobrazeno: 10639x

Mám malou zahradní chatku v zahradkářské kolonie a nemám zde zavedenou elektřinu. Přípojka by byla dost drahá, tak jsem uvažoval o nějaké elektrocentrále. Mám obavu, aby nebyla hlučná a tím se nedostal do konfliktu se sousedy. Má někdo s hlučností skušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 151.203 (?), 13.2.2008 16:17

Pokud chcete kvalitní elektrocentrálu, tak Honda, která má řadu právě pro podobné účely. Navíc tyto centrály dodávají "vyhlazený" střídavý prod právě pro použití elektroniky. Cena je ale značně vyšší než za kolik koipíte centrály v marketech. Nicméně tato řada Hondy má navíc automatickou regulaci výkonu podle odběru energie. takže třeba na zapnutí spotřebiče, kdy je nárazový odběr si přidá a potom vše už utáhne na volnoběh. Mám 2 kW a na volnoběh mi běží elektrická vrtačka, rozbrus si přidá.

Přiznám se, že jsem původně chtěl větší a výkonnější. Jenže výkonnou potřebuji výjimečně - existují půjčovny a tuto když pracuji s el. nářadím si přenesu kam potřebuji, schovám hravě do auta. Jenta finanční položka nebyla moc příjemná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 13.2.2008 16:57

Volil bych stejně. Sám ji nemám, ale kamarád na chatu koupil nějakou levnou z OBI a pak stejně šel do Hondy. Trvalejší spotřebiče (osvětlení, lednice, TV) a taky mobil, notebook má na  12 V akumulátory a motor  spouští jen když  potřebuje 230 - a přitom baterie dobíjí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika