Dekorace - trpaslíci a jiní



Stránky: 1,  2   
frannta - (5) - 69.238 (?) 
10.2.2011 14:19, zobrazeno: 23519x

Kdo má na zahradě trpaslíky nebo jinou keramickou dekoraci?

My uvažujeme o téhle žábě na předzahrádku.

žába
žába
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 86.78 (?), 12.2.2011 0:11

"Vaši"žábu jsem si prohlédnul, pokud se Vám líbí, kupte ji.Sami máme trpaslíka, umístil jsem ho tak, aby na něj nebylo z veřejného prostoru vidět-mám pocit, že v současnosti nejsou zcela "in".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.79 (?), 12.2.2011 7:32

Je to sice děs, ale dětem v předškolním věku se to určitě bude líbit, svoji pětiletou dceru od nich v Baumaxu nikdy nemůžu odtrhnout Mimochodem, trpajzlíci na zahradě mají velice dávný historický původ. V pohanských dobách se na okraje polí dávaly sošky bůžků, které měly chránit úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 12.2.2011 8:50

Měl jsem na zahradě trpaslíka, ale už nemám, někdo mi ho ukradl, takže zřejmě jsou trpaslíci stále in..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 25.5.2011 16:20

Kdysi jsem četla rozhovor s člověkem (už nevím, zda to byl výtvarný umělec nebo architekt), který hovořil o tom, že trpaslíky nesnáší a že se svými přáteli podniká nějaké spanilé jízdy, na kterých trpaslíky ze zahrad krade. Možná jste se stal obětí takového organizovaného zločinu. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 25.5.2011 16:29

Taky jsem slyšel o věhlasném sochaři, myslím, že se jednalo o Kurta Gebauera, ale nevím to už jistě a ten navrhl největšího trpaslíka na světě. Myslím, že měl mít kolem 10 m, měl být z kamenných kvádrů a měl být postaven asi někde ve východních Čechách - Jičín, Hořice, Hradec Králové.. Já bych byl pro tuto realizaci.

Jinak taky Milan Knížák, pokud vím, se trpaslíky zabýval.

A jistě mnozí další slavní umělci do tohoto specifického oboru vnesli svůj osobní a osobitý vklad.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.78 (?), 25.5.2011 16:38

Tedy pokud se tím zabýval Milan Knížák a mnozí další "slavní " umělci tak na tom něco bude. Neviděl jsem nic od Černého, ale možná jeho výtvor již zakoupila a ukryla Národní galerie. Asi to muselo být něco tak velkolepého, že z toho až oči přecházely.

Já mám na zahradě pro potěchu dětí trpaslíčka Kovaříčka. Jinak bacha všude vlezou a strašně rychle se množej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 12.1.2016 13:15

Trpajzlík si lebedí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.195 (?), 25.5.2011 15:44

Všichni výrobci a prodejci se chvástají, jak je jejich keramika mrazuvzdorná. Jaký je ale trapas, když koupíte vlastní mamince k padesátinám trpaslíka, ze kterého se do jara oloupe barva a do druhého roku se rozpadne úplně. Není nad dřevo. Mám na zahradě sochu ze smrku a ani po pěti letech na ní nejsou stopy hniloby ani ničeho. Jen jsem ji jednou za ty léta přetřel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 25.5.2011 21:54

Dobrý večer. Trpaslíky nemusím, ale všimli jste si že keramický trpajzlík se zve kýč a dřevěný je nyní v módě?  Motiv je stejný , ale materiál rozhoduje . Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika