Chemické WC



host - 53.234 (?)
11.6.2013 17:06

Já jsem si pořídil záchod provapo II před třemi lety na chalupu v Jizerských horách. Vodu máme jen z potoka, takže to byla jasná volba a dosud jsem kromě pravidelné údržby neměl žádné problémy. Hlavně mi šlo o to aby to vydrželo iv zimě při minusových teplotách a se zimní přísadou mgp je vše v pořádku, zatím spokojenost

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 81.85 (?), 14.5.2011 9:34

Dobrý den,
rád bych přispěl k diskusi ohledně používání chemického záchodu. Chemický záchod jsme si osadili z toho důvodu, protože jsme neměli možnosti vybudování normálního splachovacího WC. Jsme smířeni s tím, že chemický záchod nemůže překonat komfortní podmínky splachovacího záchodu. Chemický záchod jsme si pořídili z důvodu nedostatku místa na žumpu a špatné příjezdové cestě. Zase neřešíme problém s odvozem fekálií, stavebním povolením, vodou, elektřinou a i náklady na vybudování a provoz splachovacího záchodu by byly určitě vyšší. Splachovací záchod by mi i tak připadal na naší chatku celkem zbytečný komfort. Zvolili jsme si proto chemické WC typ Provapo II na základě doporučení od známých, kteří tím vyřešili před několika lety stejný problém a jsme s ním celkem spokojeni. Na záchod jsme doplnili postranní madlo a po konzultaci s firmou Provapo udělali odvětrávání mřížkou ve zdi. WC Provapo jsem si zvolil také proto, že ho vyrábí česká firma a jeho princip mi připadá jednoduchý (blbovzdorný) tj. s dodržováním provozu chemického WC nemáme problém. Při splachování párkrát šlápneme předem i potom, chodíme i na malou stranu a dáváme přísady dle tabulky, občas přidáme v létě trochu vody cca 3 litry. Bál jsem se vyčerpávat výkaly na kompost, ale od firmy PROVAPO jsem dostal atest o biologické nezávadnosti, takže výkaly čerpám i tam a žížalami se kompost jenom hemží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.141 (?), 14.5.2011 17:49
My jsme také neměli možnost vybudovat klasický splachovací WC. Ale jak jsme již napsal výše, Provapo nám vyhovuje. Myslím že důležité je udělat odvětrávání (u toho našeho byla v jedné části připravená roura) a potom není problém se zápachem. Tedy po delší době samozřejmě ano, ale to odvětrávání tu dobu dost prodlouží. Díky tomu, že máme chalupu na svahu tak nemusíme vyčerpávat pumpou, ale tím nalaminovaným "trychtýřem", na kterém je ventil a hadice. Laminát dna jsem nad průchodem do trychtýře provrtal, takže fungije jako síto s velkými dírami, ale menšími než je průměr hadice (kvůli ucpání). Určitě je ale nutné osu páky splachovadla opřít o zem, aby se nevyrhlo její uchycení v laminátu - tudy za čas potom obsah jímky může prosakovat a to není bůh ví co :(. Co se zmrznutí týče, tak to je v pohodě, asi třikrát se nám stalo, že obsah zmznul, po rozmrznutí ale bylo vše OK a záchod zůstal neporušen a funkční. Jako hnojivo je obsah naprosto skvělý, ekologičnost náplně byla jednou z podmínek (nechceme si to okolo chalupy otrávit). Dáváme to na kompost a kytky rostou jak šílený.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.220 (?), 29.5.2013 13:35

Dobrý den,
S WC Provapo jsme spokojeni již několikátou sezonu na chalupě. Kdo nahradil tento záchod v podtatě "splachovacím záchodem se žumpou". to je samozřejmě lepší, když si může splachovací záchod dovolit, hlavne z hlediska investice a prostoru. Provapo se osazuje tam, kde nejsou možnosti vybudování normálního splachovacího WC. Je jasné, že záchod PROVAPO nemůže překonat komfortní provoz splachovacího záchodu. My bohužel nemáme podmínky k tomu, abychom jsem si mohli dovolit splachovací záchod se žumpou, protože jsme omezeni prostorem a zároveň by nám obec nepovolila žumpu vzhledem k nepřístupnosti terénu. Do vyvážení žumpy fekálem by se nám stejně nechtělo. Zvolili jsme proto chemické WC typ Provapo II na základě doporučení od známých, kteří tím vyřešili před několika lety stejný problém a jsme s ním celkem spokojeni. Na záchod jsme doplnili postranní madlo a po konzultaci s firmou Provapo udělali odvětrávání mřížkou ve zdi. Dodržujeme postup provozování WC tj. při splachování párkrát šlápneme předem i potom, chodíme i na malou stranu a dáváme přísady dle tabulky, občas přidáme v létě trochu vody cca 3 litry. Obsah záchodu čerpáme na kompost asi po 2 měsících. Čerpání mi připadá jednoduché a bezproblémové. Tento záchod jsem doporučil v naší osadě a sousedé jsou spokojeni. S instruktáží, aby jim záchod správně fungoval nebyl problém.

P+K Kubovi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.149 (?), 14.1.2015 11:46

Dlouho jsme si nemohli vybrat WC do naší horské chaty v Beskydech. Trávíme tu hodně času, protože jsme v důchodu. Potřebovali jsme Wc, co funguje celoročně a bez přísunu vody. Našli jsme Provapo EcoWC II. Po roce jsme velmi spokojeni, údržba je jednuduchá a bezproblémová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.190 (?), 8.7.2010 21:49

Do WC se musí na zimu lit Fridex nebo něco podobného, to kompostu moc neprospívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.208 (?), 30.4.2012 8:51

Již osm let vlastníme na chatě PROVAPO II.a jsme velmi spokojeni. Je nutné dávat do toho litr a půl té jejich chemie a naředit vodou. Je nás 5 a ta pětilitrová směs nám na sezonu vyjde akorát. Na zimu to pouze z větší části odčerpáme, přidáme 1/2 litru zimní směsi, z jara doředíme vodou a pokračujeme dál...
H.Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.177 (?), 2.5.2012 13:35

Dobrý den, potřebujeme na chatě (po dobu rekonstukce) vyřešit chybějící záchod. Chceme tedy něco malého a levného. Koukala jsem na Campingaz Portable Flush WC small. Máte někdo? Poradíte? Je to přechodná záležitost, ale zajímá mě jestli to nezapáchá, jestli exkrement zmizí ihned po vyprodukování apod. Děkuji moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.54 (?), 2.5.2012 19:07

Vy vsichni, co nemate zumpu, juknete na fekalni precerpavace.Je to super vec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.34 (?), 26.8.2013 9:53

Vlasníme Provapo už mnoho let a naprostá spokojenost. Pouze ženám někdy vadí ten zápach a hnědé splachování. Zápach jsem odstranil téměř úplně vyvedením odvětrávací trubky nad střechu, hnědé splachování chce akorát častěji vyměnit nápln. A hlavně... obsah lze používat jako chlévskou mrvu a močku na záhony bez problémů a roste to pak fantasticky. Na zimu výrobce prodává ekofridex proti zámrzu ale každý rok nám to zamrzlo a nic se záchodu nestalo. Výrobce je velice ochotný a vždy dobře poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.234 (?), 11.6.2013 17:06

Já jsem si pořídil záchod provapo II před třemi lety na chalupu v Jizerských horách. Vodu máme jen z potoka, takže to byla jasná volba a dosud jsem kromě pravidelné údržby neměl žádné problémy. Hlavně mi šlo o to aby to vydrželo iv zimě při minusových teplotách a se zimní přísadou mgp je vše v pořádku, zatím spokojenost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika