Jak jste dopadli s úrodou?



Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?)
12.6.2013 7:27

Ano, takhle nějak vypadají, jako ty Vaše v kelímcích. Zálivku jsem už omezila, ale moc to nepomáhá, listy dál odspodu opadávají. Jak poznám, že to má tu svilušku? Některé listy jsou dírkované, ale to asi udělali mravenci. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 6.6.2013 9:57

Králíci jsou hezcí. Já bych je choval hned, ale rodina mi svorně oznámila, že je odmítá jíst (ze soucitu).

K tomu tulipánu: Ta barva může být v pořádku, skutečně modrý pokud vím neexistuje. Je spíš "do modra", asi jako modrý králík nebo modrá růže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 6.6.2013 13:34

Na sáčku tulipánů právě byla krásná královsky modrá barva, ale vykvetly tmavě fialové, tak jsem z toho byla docela zklamaná, protože jsem se na ně těšila celou zimu.

Na slimáky jsem kupovala v ponděli v Teta drogerii takové modré granule v malé krabičce za 44 Kč. Na název si nevzpomenu, ale je to tmavě zelená krabička s obrázkem slimáka, jak žere jahodu :) Dávkování je 0,5 g na 1 m2, rozsypala jsem po skleníku mezi papriky vždycky pár granulí a ráno tam byli 3 slimáci mrtví, další se už neobjevili. Tak to zkuste, ale ochranná doba od rozmístění do trhání zeleniny nebo ovoce je 14 dní, tak to musí být něco extra jedovatého podle mě :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 6.6.2013 13:35

A ještě - já sním králíka jen občas, jeho maso mi nijak zvlášť nechutná a neumím ho dobře připravit, vždycky je tuhé. Ale pokud si chov založíte, slušně zašetříte na nákupu masa, protože můžete péct, dělat sekanou, smažit, dusit... A děti navíc nepoznají, že to není kuře :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 6.6.2013 13:59

Říká se, a je to pravda, že králičí maso je jedno z nejdražších na světě. Ten nepoměr mezi spotřebovaným krmením a množstvím masa je šílený. Ty děti máte asi hodně malé, že nepoznají králíka od kuřete wink. Jo a pokud chcete, aby králík nebyl tuhý a suchý, tak ho vykostěte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.6.2013 16:14

Ten nepoměr mezi spotřebovaným krmením a množstvím masa je šílený

1. Králík ale na rozdíl třeba od prasete a kuřat umí zhodnotit celulózu v trávě a senu.
2. Je tichý, nedělá hluk
3 Sám se rozmnožuje
4. Potřebuje minimum prostoru, nerozhrabe a neznečišťuje zahradu
5.Maso je univerzálně použitelné. Lépe pojí klobásy než kuře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 6.6.2013 14:02

Já králíka nejím, protože ho nejedl tátawink. Ovoce bude až moc. Okurky musím znovu vyset. Rajčata sedí, papriky taky. Cibule má květilku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 7.6.2013 9:43

U nás jedí králíka všichni, já jsem ho jako dítě milovala, hlavně pečené ledvinky :), dneska to mít nemusím. K paprikám - mám je ve skleníku takové hodně světle zelené, až dožluta. Nemůže to být tím, že tchýně i přes můj protest na jaře zaryla koňský hnůj a teď je to spálené? Nebo hodně zalévám? Koupila jsem jednu papriku roubovanou, má krásné tmavé listy, ty moje jsou oproti ní divné. Nebo je to taková odrůda? Spodní listy hodně opadávají, už jsem našla i samovolně odpadený plod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.6.2013 10:21

Pokud paprika žloutne tak je samozřejmě něco špatně, může to být v kořenovém systému anebo taky sviluška, u ní by však žloutly listy postupně. Zkuste jednu vyrýt a podívat se jak vypadají kořeny, žluté rostliny paprik (přerostlá přísada) mám v kelímcích kde mají málo místa a kde je přemokřeno z dešťů. Možná omezit zálivku, hnůj by spíše hnal do zelena, ale pokud se jedná o koňský tak může i zespod "topit".

Takhle vypadá špatně živená paprika
Takhle vypadá špatně živená paprika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 12.6.2013 7:27

Ano, takhle nějak vypadají, jako ty Vaše v kelímcích. Zálivku jsem už omezila, ale moc to nepomáhá, listy dál odspodu opadávají. Jak poznám, že to má tu svilušku? Některé listy jsou dírkované, ale to asi udělali mravenci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 17.6.2013 9:12

Tak už to vím - mají nedostatek železa a moc vápníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika