Cibuloviny - kdy do země?



host - 184.90 (?)
2.10.2009 19:07

Začátkem září sem zasadila krokusi a dnes sem se podivala a už raší lístečky ja to normální

děkuji začátečnice

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 117.34 (?), 5.9.2009 9:47

Dobrý den,

 

jak už se tady psalo v předchozích diskuzích, cibule tulipánů pro dobré kvetení by měly přejít mrazem, ale nesmí promrznout! Tzn. v nádobě na balkóně nedoporučuji, ta vám promrzne! Pokud by byla příležitost, a vy chcete tulipány pěstovat v nádobách, doporučuji nádobu s cibulemi zarýt do země a na povrch při mrazech zakrýt chvojím. Na jaře vyryjete, omyjete nádoby a můžete s nimi dělat parádu. Sice chvilku budou rašející výhonky zbarvené do žluta (neprobíhající fotosyntéza), ale za pár dní zezelenají a budou pěkně kvést. minulý rok jsem takto zkoušela nízké tulipány do truhlíků a na jaře mi krásné okno každý záviděl

Myslím, že někdo radil ještě zimování ve sklepě, ale to odzkoušené nemám, takže neporadím přesně, snad, zkuste pročíst diskuzi.

Hezký den

 

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.9.2009 23:02
ano tulipany je nejlepsi sazet v rijnu, tj.v dobe, kdy uz neni tak velke teplo, houba fusarium je hodne aktivni pri vyssich teplotach a to uz v rijnu neni, takze v rijnu az do zamrazu, nez zcela zamrzne puda... a samozrejme cibule namorte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 10.9.2009 8:55

Čím mořit cibule tulipánů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.90 (?), 2.10.2009 19:07

Začátkem září sem zasadila krokusi a dnes sem se podivala a už raší lístečky ja to normální

děkuji začátečnice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 7.10.2009 19:39

Zbylo mi pár cibulek narcisů. Tak mě napadlo, že by jsem je nasadil na stejný plac k cibulkám které jsou na jednom místě již dva roky - přitom mě napadlo, že bych zrovna vyryl i ty staré, půdu bych trošku obměnil a znovu bych je dal i s novými cibulkami na totéž místo. Jen teď nevím zda to nevadí když ty původní narcisy vyryju až teď na podzim, i když jen na moment - zda jim neuškodím. (Vycházím z toho, že by se měly cibulky na začátku léta vyrýt uschovat a na podzim dát znovu do země). Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 7.10.2009 19:41

Měl jste to udělat už v létě, ale ještě by to snad šlo. Ale rychle, než klesnou teploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika