Cibuloviny - kdy do země?



host - 91.21 (?)
10.9.2009 8:55

Čím mořit cibule tulipánů?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 117.34 (?), 5.9.2009 9:47

Dobrý den,

 

jak už se tady psalo v předchozích diskuzích, cibule tulipánů pro dobré kvetení by měly přejít mrazem, ale nesmí promrznout! Tzn. v nádobě na balkóně nedoporučuji, ta vám promrzne! Pokud by byla příležitost, a vy chcete tulipány pěstovat v nádobách, doporučuji nádobu s cibulemi zarýt do země a na povrch při mrazech zakrýt chvojím. Na jaře vyryjete, omyjete nádoby a můžete s nimi dělat parádu. Sice chvilku budou rašející výhonky zbarvené do žluta (neprobíhající fotosyntéza), ale za pár dní zezelenají a budou pěkně kvést. minulý rok jsem takto zkoušela nízké tulipány do truhlíků a na jaře mi krásné okno každý záviděl

Myslím, že někdo radil ještě zimování ve sklepě, ale to odzkoušené nemám, takže neporadím přesně, snad, zkuste pročíst diskuzi.

Hezký den

 

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.9.2009 23:02
ano tulipany je nejlepsi sazet v rijnu, tj.v dobe, kdy uz neni tak velke teplo, houba fusarium je hodne aktivni pri vyssich teplotach a to uz v rijnu neni, takze v rijnu az do zamrazu, nez zcela zamrzne puda... a samozrejme cibule namorte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 10.9.2009 8:55

Čím mořit cibule tulipánů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.90 (?), 2.10.2009 19:07

Začátkem září sem zasadila krokusi a dnes sem se podivala a už raší lístečky ja to normální

děkuji začátečnice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 7.10.2009 19:39

Zbylo mi pár cibulek narcisů. Tak mě napadlo, že by jsem je nasadil na stejný plac k cibulkám které jsou na jednom místě již dva roky - přitom mě napadlo, že bych zrovna vyryl i ty staré, půdu bych trošku obměnil a znovu bych je dal i s novými cibulkami na totéž místo. Jen teď nevím zda to nevadí když ty původní narcisy vyryju až teď na podzim, i když jen na moment - zda jim neuškodím. (Vycházím z toho, že by se měly cibulky na začátku léta vyrýt uschovat a na podzim dát znovu do země). Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 128.44 (?), 7.10.2009 19:41

Měl jste to udělat už v létě, ale ještě by to snad šlo. Ale rychle, než klesnou teploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika