Amaryllis belladonna



host - 58.225 (?) 
6.2.2010 22:16, zobrazeno: 14923x

Zajímalo by mě, zda má někdo tuto rostlinu a mohl by ukázat obrázek.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 7.2.2010 1:27

Rostlinu nemám, ale měla by to být spíš venkovní rostlina a vypadat jako na obrázku:

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 7.2.2010 8:57

Pravou jihoafrickou Am. belladona celkem běžně prodávají v prodejnách cibulovin na Floře v Olomouci, ve Věžkách a asi i jinde. Občas jsem ji viděl i v hypersuperbau obchodech. Párkrát jsem si ji koupil, květu jsem se nikdy nedočkal, spíše to s ní šlo od desíti k pěti a pak se cyklus opakoval... 

Asi je nějaký fígl v jejím pěstování, na který jsem zatím nepřišel, protože jinak mi roste kde co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.225 (?), 7.2.2010 16:26

Děkuji Lídě za obrázky a panu Jančovi za připomínky.Právě že mi nikdy tato rostlina nekvetla, zatímco hvězdník kvete běžně.         pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.240 (?), 30.9.2011 21:16

Hvězdník kvete zpravidla na jaře, amarilka na podzim. nejlépe je pěstovat ji v zemi a na zimu dobře zazimovat  - modřínové jehličí do kopky, aby voda stékala, popř, kousek prkénka, bude v suchu a modřínové jiehličí bríní promrzání půdy. pokud ji budete na zimu ukládat, musí dobře vyzrát -což je listopad -prosinec, potom teprve přestat zalévat a nechat zatáhnout, občas ji vlhčím., na záhon přesadím po zmrzlích již vzrostlou a dobře prokořeněnou. Nezvládá tolik slunce přes léto jako hvězdník, raději má polostín.

Hodně úspěchů přeje kutilka.

Amaryllis belladonna
Amaryllis belladonna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.122 (?), 22.12.2019 10:51

Dobrý den,

Belladonna roste (skoro) jako plevel na Azorských ostrovech, odkud jsem si dovezla její cibulky. Tam kvetla nádherně na podzim (říjen) skoro všude i podél cest a silnic, jen stvol s květem, bez olistění. Bohužel nám zatím ani v různých podmínkách - květináč, ve volné půdě na zahrádce - nepodařilo, aby vykvetla i přes letošní horké léto.. Jen vyžene listy. Mluvím portugalsky, tak jsem se ptala při nákupu na speciální podmínky na pěstování, ale nic mi doporučeno nebylo, tam roste a kvete skutečně skoro všude. Podařilo se mi ji ale namnožit, cibule se rozrůstají, s tím problém není. :-) Letos zkusím v zimě mít uvnitř v chladnější místnosti a na jaře ji dám ven a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika