Zakrytí záhonu netkanou textílií?



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?)
26.11.2017 13:52

Zajímavé. Asi an tom něco bude. Nicméně pracnost pletí a okopávaní je větší než přikoupit 4ks sadebních palic navíc stojí 75kč. Okopávaní a pletí určitě za tu sezonu vydá za více než 2h. Pokud se ohodonotím na 75kč/h, a vzal-li bych si v práci přesčas, tak mám jednu hodinu k dobru. Něco stojí netkaná t., ale dá se použít na více let...

Zahrádka je pro mne zábava. Ale snažím se tu zábavu max.zefektivnit. Na zahrdáce mě baví ten výsledek. A to zlepšování toho výsledku(efektivita). :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 25.11.2017 18:31

Já mívám ve skleníku pod černým netexem bludiště. Ovšem v létě a nevím, jestli tam brázdí myše, či krtek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 25.11.2017 23:40

Lído, ani pod netkanku se voda moc dobře nedostává, i když je všude psáno, že ano. Já mám zahradu mírně svažitou a voda z ní hodně odteče. 5ekla bych, že když potřebuju, aby bylo pod netkankou vlhko, musím ji zalít o hodně víc, než záhony kolem. Ano, pak tak rychle nevyschne a drží se tam, což mi právě na cibuloviny nepřipadne dobré. Možná v písčité zemi, je to i výhodou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 26.11.2017 9:20

Děkuji všem za názory, postřehy a zkušenosti.

Co se týče vody, té máme na zahradě dost - hluboká studna...

Můj postřeh je ten, že pod netkanou černou je vlhko déle, i když na to svítí letní slunce, než na záhonech, kde černá není. Ovšem jestli se s ní něco urychlilo, to bych řekl, že ani ne. A jestli se mi něco urychlí o týden? To nestojí za řeč... Jde o ten plevel... Zakryl jsem letos jahody a práce bylo násobně méně.

Půdu máme prostupnou. Kaluže se prakticky na zahradě nedělají.

Pozemek je rovinatý, takže stékat na stranu nemá kde...

Zakryju to, a uvidím. V létě dám vědět, jak to dopadlo :) 

Ještě jednou všem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 26.11.2017 10:44

Ještě mne napadlo, ale netuším, jestli to není jen nějaká místní pověra ale: jak už jsem psala, letos jsem česnek okopala vícekrát, než je u mne zvykem. Byl vedle rajčat, takže když jsem třeba vylamovala zálistky a viděla, že v česneku je zase plevel, přeletěla jsem ho motykou. Běžně ho okopám maximálně dvakrát, letos nejmíň 5x. No a u nás se říká, že česnek má rád okopávku. Nevím, zda to bylo tím, létem, nebo tím, že z rajčat pod něj prosakovala voda, ale letos jsem ho měla nejhezčí v historii mého sázenísmiley Pokud by to byla pravda, tak pod textilkou ho jaksi neokopetewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 26.11.2017 13:52

Zajímavé. Asi an tom něco bude. Nicméně pracnost pletí a okopávaní je větší než přikoupit 4ks sadebních palic navíc stojí 75kč. Okopávaní a pletí určitě za tu sezonu vydá za více než 2h. Pokud se ohodonotím na 75kč/h, a vzal-li bych si v práci přesčas, tak mám jednu hodinu k dobru. Něco stojí netkaná t., ale dá se použít na více let...

Zahrádka je pro mne zábava. Ale snažím se tu zábavu max.zefektivnit. Na zahrdáce mě baví ten výsledek. A to zlepšování toho výsledku(efektivita). :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika