Zakrytí záhonu netkanou textílií?



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?)
26.11.2017 9:20

Děkuji všem za názory, postřehy a zkušenosti.

Co se týče vody, té máme na zahradě dost - hluboká studna...

Můj postřeh je ten, že pod netkanou černou je vlhko déle, i když na to svítí letní slunce, než na záhonech, kde černá není. Ovšem jestli se s ní něco urychlilo, to bych řekl, že ani ne. A jestli se mi něco urychlí o týden? To nestojí za řeč... Jde o ten plevel... Zakryl jsem letos jahody a práce bylo násobně méně.

Půdu máme prostupnou. Kaluže se prakticky na zahradě nedělají.

Pozemek je rovinatý, takže stékat na stranu nemá kde...

Zakryju to, a uvidím. V létě dám vědět, jak to dopadlo :) 

Ještě jednou všem děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 25.11.2017 18:31

Já mívám ve skleníku pod černým netexem bludiště. Ovšem v létě a nevím, jestli tam brázdí myše, či krtek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 25.11.2017 23:40

Lído, ani pod netkanku se voda moc dobře nedostává, i když je všude psáno, že ano. Já mám zahradu mírně svažitou a voda z ní hodně odteče. 5ekla bych, že když potřebuju, aby bylo pod netkankou vlhko, musím ji zalít o hodně víc, než záhony kolem. Ano, pak tak rychle nevyschne a drží se tam, což mi právě na cibuloviny nepřipadne dobré. Možná v písčité zemi, je to i výhodou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 26.11.2017 9:20

Děkuji všem za názory, postřehy a zkušenosti.

Co se týče vody, té máme na zahradě dost - hluboká studna...

Můj postřeh je ten, že pod netkanou černou je vlhko déle, i když na to svítí letní slunce, než na záhonech, kde černá není. Ovšem jestli se s ní něco urychlilo, to bych řekl, že ani ne. A jestli se mi něco urychlí o týden? To nestojí za řeč... Jde o ten plevel... Zakryl jsem letos jahody a práce bylo násobně méně.

Půdu máme prostupnou. Kaluže se prakticky na zahradě nedělají.

Pozemek je rovinatý, takže stékat na stranu nemá kde...

Zakryju to, a uvidím. V létě dám vědět, jak to dopadlo :) 

Ještě jednou všem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 26.11.2017 10:44

Ještě mne napadlo, ale netuším, jestli to není jen nějaká místní pověra ale: jak už jsem psala, letos jsem česnek okopala vícekrát, než je u mne zvykem. Byl vedle rajčat, takže když jsem třeba vylamovala zálistky a viděla, že v česneku je zase plevel, přeletěla jsem ho motykou. Běžně ho okopám maximálně dvakrát, letos nejmíň 5x. No a u nás se říká, že česnek má rád okopávku. Nevím, zda to bylo tím, létem, nebo tím, že z rajčat pod něj prosakovala voda, ale letos jsem ho měla nejhezčí v historii mého sázenísmiley Pokud by to byla pravda, tak pod textilkou ho jaksi neokopetewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 26.11.2017 13:52

Zajímavé. Asi an tom něco bude. Nicméně pracnost pletí a okopávaní je větší než přikoupit 4ks sadebních palic navíc stojí 75kč. Okopávaní a pletí určitě za tu sezonu vydá za více než 2h. Pokud se ohodonotím na 75kč/h, a vzal-li bych si v práci přesčas, tak mám jednu hodinu k dobru. Něco stojí netkaná t., ale dá se použít na více let...

Zahrádka je pro mne zábava. Ale snažím se tu zábavu max.zefektivnit. Na zahrdáce mě baví ten výsledek. A to zlepšování toho výsledku(efektivita). :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika