Termín výsadby česneku



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
18.12.2011 14:57
Dobrý den. Poslední česnek jsme sázeli včera, ale celá plocha se postupně osazovala až poslední 3 týdny podle předpovědi počasí. Včera to trochu matlalo, ale jinak dobrý. Pro zdravé přezimování udělal manžel dost, tak uvidíme v červnu a červenci. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 178.200 (?), 7.12.2011 9:01
Počasie netreba lámať, stačí sledovať dlhodobú predpoveď počasia. V tomto roku je aj na Vysočine výsadba v októbri zbytočne unáhlená. Hnojenie cesnaku na etapy- počas vegetácie je správny postup. Písal o tom aj p. Vladislav. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 7.12.2011 9:21

Vzhledem k tomu, že česnek není mým stredobodom vesmíru, postupuju při jeho chovu víceméně mechanicky. U nás se vždy podzimní zpracování půdy končilo s posvícením, zhruba v polovině října.  V tom termínu, v souladu s tradicemi, do začátku listopadu sázím česnek. Srovnávací pokusy ohledně doby výsadby jsem nedělal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.15 (?), 16.12.2011 18:18

Ja by som sa rád pripojil k diskusii.Sadím Mojmír a Therador od fi.SIMON seeds a mám velmi dobré výsledkyOd ing Kozáka mi priniesol kamarát a stály za milú Jarmilu, aby som bol slušný.Inak pokopem, zaválcujem a za 2 týždne sadim.Hnojím Cereritom, ale len raz..Celý porast polejem Polyversumom.Na jar zakrývam netkanou foliou.Ale pestujem iba 30 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.103 (?), 16.12.2011 21:19
Páči sa mi Váš ekologický prístup. Polyversum nie je karcinogénny fungicíd a netkaná textília ako mechanická zábrana pred hmyzom začiatkom jari Vám nahradí insekticídne postreky. Gratulujem. Akurát hnojenie počas jari by som rozdelil do dvoch aplikácií. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.25 (?), 17.12.2011 20:12

Česnek nemořím, zasadím stroužky někdy koncem října a už si ho až do sklizně "nevšimnu". Občas mi již před zimou vyrazil ze země, ale na výsledek to vliv nemělo. Česnek tak pěstuji asi 40 let, stále ze stejné sadby. Zkoušel jsem sázet česnek starý z minulého roku, skladuji v panelákovém sklepě, a také narostl. Jen byl rychlejší ve vzejití v podzimu. Asi platí pravidlo: "Čím větší sedlák, tím větší brambory."  Asi to chce trochu nadhledu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 17.12.2011 20:43

Moje řeč, mám na to naprosto stejný názor. Jen bych chtěl upozornit všechny "sadiče", že mají letos na výsadbu posledních 12 hodin. To je ten přesný čas, než začne sněžit. Sám jsem sadil na konci října a zatím česnek ještě není vidět - jen já vím, že tam je 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.210 (?), 17.12.2011 21:10
Váš cesnak sadený v októbri nevidíte nad zemou preto, lebo bolo katastrofálne sucho. Vysial som v októbri trávu vo vinohrade, vyklíčila, ale vďaka suchu až do decembra čučala, žiadny rast. Tráva ani cesnak nepotrebujú k rastu vysoké teploty. Ak by bola jeseň vláhovo normálna, boli by cesnak aj tráva o tomto čase zelené. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.172 (?), 17.12.2011 21:35
To je nesmysl Paľo! :) Pokud jsou nízké teploty tak tráva neroste i když má vláhy dostatek.Aby česnek vyrašil ještě na podzim, je nutné aby bylo neobvyklé teplo.Pokud máte řádek česneku tak můžete spekulovat a taktizovat a sázet česnek třeba v půli prosince.Pokud ale sázíte česnek ve větším množství není na co čekat a klidně lze sázet v druhé půli října.I kdyby Vám vyrašil ještě na podzim, bez problému přežije do jara.(Mám vyzkoušeno letitou praxí) V tomto čase nemůže být tráva v našich krajích zelená, protože je zima a né proto, že nemá vláhu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.45 (?), 18.12.2011 18:56
Nevidím dôvod, prečo by sa nemohlo sadiť "v půli prosince" aj väčšie množstvo cesnaku a nie iba riadok? Neobvyklé teplo v tomto roku v novembri nebolo, tepllota vzduchu bola iba pár stupňov nad nulou, no napriek tomu sa viacerí chválili, že v októbri sadený cesnak majú už zelený. Takže pouvažujte znovu, čo je "nesmysl". Keď pôjdem do vinohradu, nafotím trávu a porovnáte si, s fotkou z októbra, či tráva rastie alebo nie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.12.2011 14:57
Dobrý den. Poslední česnek jsme sázeli včera, ale celá plocha se postupně osazovala až poslední 3 týdny podle předpovědi počasí. Včera to trochu matlalo, ale jinak dobrý. Pro zdravé přezimování udělal manžel dost, tak uvidíme v červnu a červenci. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika