Sklizeň česneku



host - 254.91 (?)
4.6.2018 21:51

Prosím o radu, zda mám postříkat česnek proti plísni, když jsem našla 5 plesnivých ze 100.Ty s plísní byly žluté a už ležely, ale ostatní jsou pěkné zelené. Děkuji za případnou radu Míla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 254.91 (?), 4.6.2018 21:51

Prosím o radu, zda mám postříkat česnek proti plísni, když jsem našla 5 plesnivých ze 100.Ty s plísní byly žluté a už ležely, ale ostatní jsou pěkné zelené. Děkuji za případnou radu Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 24.6.2014 15:08

Letos budu sklízet česnek poprvé v životě. Jak s ním naložit po sklizni? Jak jej očistit, kde nejlépe sušit...

Děkuji, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.6.2014 15:20

Já česnek svazkuji cca po 12 palicích a zavěšuji do průvanu, nebo dávám v jedné vrstvě do nízkých dřevěných lísek. Zeminu mnoho neřeším, klidně mohou zůstat špinavé. Mám-li čas, seřezávám kořínky v den sklizně (velmi dobře to vypadá, ta hladká čistá plocha přeříznutého podpučí) protože v té době je podpučí ještě měkké. Po usušení omnu v látkových rukavicích s nopky svrchní suknici a bez mytí tak mám výstavně čistý česnek (odstraní se svrcní slupka z 4 a 3 zůstanou). Stonky zastřihuji nůžkami pro sklizeň hroznů na palec od cibule nebo na 10 - 15 - 20 - 25 cm pro odlišení odrůdy. Po nastřižení listových brček u cibule lze tyto stáhnout ze stonku (vypadá to vymazleně, ale na skladovatelnost to vliv nemá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 24.6.2014 16:44

Skvěle, děkuji moc za rady, už se těším na svou první sklizeň. Je malinká, ale mou spotřebu uspokojí... Lukan, Slavín, Vekan... z každého 50 kousků smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 24.6.2014 16:45

Zapomněla jsem se podepsat... Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.6.2014 23:33

Lukan a Vekan mohou mít velikost 12 kousků do kila = odhadem můžete sklidit 4+2+4=10 kg česneku. Sušením pro zimní uskladnění ztratí cca 30% vody takže v době sklizně budou mít cibule i s natí až těch 20 kg. Jinak z hlediska skladovatelnosti je berte na spotřebu přednostně v pořadí V-S-L, pokud nebudete v konkrétním případě chtít do daného receptu česnek s právě tou specifickou chutí a strukturou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.2 (?), 4.7.2014 13:20

Dobrý den, podlehla jsem nabídce českého sadbového česneku a nakoupila za velké peníze Lukan, Slavin a Dukát.

Lukan jsem již začala sklízet a jsem VELMI spokojená - velké palice, nečervavé. Vážně se vyplatí občas zainvestovat, protože v tomhle případě se mi to opravdu vrátí :-)))

Clea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.248 (?), 4.7.2014 19:48

Kruci, teď jsem si to po sobě přečetla a zní to úplně jako reklamní hlásání :-)

Tak to nebylo míněno, jen fakt jako pochvala českého sadbového česneku. Třeba za to taky může mírná zima, že se mu tak dařilo.

Clea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 4.7.2014 22:38

No vidíte a já si taky pln nadšení koupil Vekan, Lukan, Bjetin a Dukát a zatáhl jsem si na zcela nový záhon, kde loni byla prvním rokem jen cuketa a okurky sklerociovou suchou hnilobu. A ted si nadávám, že jsem se nespokojil se svou starou a zdravou sadbou... takže se to fakt "vyplatilo"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 4.7.2014 23:12

Já jsem dnes sklidil Dukát. A docela to jde. A cibuli ozimou. Cibuli se u nás daří, česneku už méně. Asi si dám česnekovou pauzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika