Sadba česneku



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
2.11.2014 16:53

Je hodně brzo, zatím je stále teplo, vloni jsem sadil v půlce prosince. Velkopěstitelé holt mají jiné starosti, a tady je to hlavně pro ty "kutily".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 23.10.2014 17:26

Paní Jiřino. Poslední nej jste tedy prozradila - ano patří do skupiny česneků, které nejlépe přestály holomrazy v zimě 2011/2012 ve všech lokalitách pěstování.

Jinak skladovatelnost v rámci velmi ranných a ranných paličáků nelze srovnávat se skladovatelností poloraných a pozdních nepaličáků. Ano, začne podrůstat a jakost se tím podstatně zhorší. Ale není to jako třeba u Vekanu, který musí být vždy sázen jako ozimý, protože by se jarní výsadby v potřebné kondici nedočkal. Je na každém, aby posoudil, jaké má podmínky pro skladování a podle toho volil, jestli bude sázet více Bjetinu na pokrytí skladovacích ztrát, nebo bude pěstovat více odrůd (tedy zejména pozdní nepaličáky), aby měl v době hlávkování Bjetinu nenarašené stroužky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 2.11.2014 11:36

Včera jsem poprvé zasadil český česnek paličák, který jsem nejprve namořil v sulce 12h a pak sadil 25x25x10hloubka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 2.11.2014 11:43

Ještě se sázením čekám, zatím je moc teplo,...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.11.2014 11:52

Jj, na písku se to paní Lído dá, počkat si na ochlazení, ale ti co toho mají k sázení nad 2 ary a na těžkých půdách rádi využijí to, že zatím je sucho a mohou sázet bez toho, aby se brodili blátem. No, na celý týden hlásí pěkné počasí, tak zatím také počkám a budu sázet dva dny před předpovídanými dešti (optimálně od 11 do 17 listopadu a nebo až třeba v lednu, pokud to nevyjde).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 2.11.2014 14:03

Když už mám koupenou sadbu a ještě chci se sázením počkat, jak nejlépe skladovat stroužky? Zatím mám celé palice, tak jak jsem je koupil v otevřeném sáčku v polotemnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.11.2014 17:45

Radši je ze sáčku vyndejte a rozložte v jedné vrstvě. Spodní cibule v sáčku by v důsledku vlhkosti vydýchané ostatními mohly začít růst.  Světlo nevadí, studený průvan je plusem (skladujte klidně na verandě nebo na okně v předsíni). Také nevadí, když už je nyní rozdružíte na stroužky a ty poškozené nebo největší dáte do kuchyně. Ano, pokud budete mít nějaké přebytečné po napočítání 10 ks na 1 m řádku, tak je lepší dát do kuchyně ty největší stroužky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.11.2014 16:53

Je hodně brzo, zatím je stále teplo, vloni jsem sadil v půlce prosince. Velkopěstitelé holt mají jiné starosti, a tady je to hlavně pro ty "kutily".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 2.11.2014 19:59

Veru skoro, najblizsich 10 dni je predpoved na 12-18 st C cez den. To su vysoke teploty co podporuju niektore choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 2.11.2014 20:54
No vidíte a já jsem loni sázela česnek jako vždy na konci října a žádné choroby neměl...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.11.2014 21:29

Pokud byl pozemek čistý, tak konec října je vhodná doba. Ono jde o to že některé chyby a nepřesnosti v postupu se sčítají a některé dokonce násobí. Pokud se sází obrok po jiné cibulovině (či dokonce po česneku), tak pozdnější výsadba je zcela na místě.

Já sázím později také z důvodu, že opakovaná kultivace před výsadbou omezí plevely (bez použití herbicidu) a tak dosáhnu větší výnos než by tomu bylo, kdyby mi část živin sebral plevel nebo bych musel více času věnovat okopávání. Taky mohu zaorávat zelené hnojení později více narostlé a přesto se stihne rozložit,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika