Porek



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
29.10.2014 18:12

vrtalka porová

    Nebezpečným škůdcem póru se v posledních letech stala vrtalka pórová. V našich podmínkách má dvě generace za rok, první generace nalétá na rostliny koncem dubna a začátkem května, druhá většinou početnější a také škodlivější generace nalétá na porost koncem srpna a začátkem září, ta již letní pór prakticky nepoškozuje. Na zahrádkách lze k ochraně úspěšně využít zakrytí porostu póru netkanou textilií. Porost zakrýváme po dobu 4 - 6 týdnů vždy přes období náletu. Textilii, jejíž okraje musí být zapuštěné do půdy, pokládáme přímo na rostliny. Nenapínáme ji, protože rostliny potřebují prostor pro další růst. Při silnějším výskytu druhé generace necháme porost zakrytý raději až do konce září. Díky tomuto opatření můžeme pěstovat i zimní pór úplně bez vrtalky.

    Z chemické ochrany lze použít Decis Flo 2,5 ve formě postřiku za použití smáčedla. Porost ošetřujeme podle signalizace. Prvně ošetřujeme proti jarní generaci v poslední dekádě dubna nebo začátkem května, proti letní koncem srpna nebo začátkem září.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 254.91 (?), 29.10.2014 18:07

Dnes jsem chtěla přesadit krásný veliký porek do skleníku. Téměř vše jsem vyhodila. Byl prolezlý malýma červenýma larvičkama. Pěstovala jsem ho poprvé a taky naposledy. Od května doted a žádný užitek.ach -jo.mmmmm


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 29.10.2014 18:12

vrtalka porová

    Nebezpečným škůdcem póru se v posledních letech stala vrtalka pórová. V našich podmínkách má dvě generace za rok, první generace nalétá na rostliny koncem dubna a začátkem května, druhá většinou početnější a také škodlivější generace nalétá na porost koncem srpna a začátkem září, ta již letní pór prakticky nepoškozuje. Na zahrádkách lze k ochraně úspěšně využít zakrytí porostu póru netkanou textilií. Porost zakrýváme po dobu 4 - 6 týdnů vždy přes období náletu. Textilii, jejíž okraje musí být zapuštěné do půdy, pokládáme přímo na rostliny. Nenapínáme ji, protože rostliny potřebují prostor pro další růst. Při silnějším výskytu druhé generace necháme porost zakrytý raději až do konce září. Díky tomuto opatření můžeme pěstovat i zimní pór úplně bez vrtalky.

    Z chemické ochrany lze použít Decis Flo 2,5 ve formě postřiku za použití smáčedla. Porost ošetřujeme podle signalizace. Prvně ošetřujeme proti jarní generaci v poslední dekádě dubna nebo začátkem května, proti letní koncem srpna nebo začátkem září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.9 (?), 29.10.2014 22:23

Také zakrývám textilií, osvědčila se.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 181.38 (?), 29.10.2014 23:47

Letos mi sežraly i šalotku vysévanou na začátku září, to se mi ještě nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.161 (?), 9.11.2014 22:36
Pane moudivláčku Aloisi, co jste napsal je velmi pěkné, ale nic neřeší a ani nepomáhá. To co jste napsal o náletu je napsáno ledaskde, třeba i v návodu na použítí insekticidu. Kdo provádí a jak signalisaci. Jak ta moucha vypadá, jak ji poznám, když se mi něco přilepí na lepové desky, tak je to tak zdevastováno, že to žádný hmyzař nepozná. Pokud jsem četl návody správně, tak jarní postřik je vázán na určitou výši teploty a počet dnů, ve kterých byla dosažena a ne na dekády měsíce. Nebo, jak se zakrývá plocha o velikosti 1/2aru a více. Tyto stránky slouží k tomu, abychom se třeba něčím pochlapili, ale hlavně ke skutečně dobrým radám, s jejihž pomocí dosáhnu lepších výsledků. Opravdu takové obecné žvásty můžou tak maximálně někoho namíchnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 9.11.2014 23:41

Musím se p.Moudivláčka zastat - nezlobte se, ale na zahrádce těžko někdo běžně pěstuje 1/2aru pórku - tyhle stránky neslouží velkopěstitelům, ale běžným zahrádkářům. A holt na půl aru bude té textilie potřeba víc (ale bylo by to bez chemie).

A jak vrtalka vypadá, si můžete najít na netu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
DeveTer - (18) - 168.14 (?), 10.11.2014 7:56

Mohu se zepta možná si to pletu, ale nepoužívá se proti vrtalkám aksamitník? Nebo si vrtalku asi pletu s háďátky, že?! A nedá se proti vrtalce taky nějak jinak vyzrát než folií nebo chemií?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 10.11.2014 8:43

Co se Vam nelibi na bile netkane textilii? Je s tim samozrejme nejaka prace, ale i 1/2 aru (50 m2) ci vice se zakryt da. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 10.11.2014 10:27

Pane J.R. věřím ve Vaši dobrou vyhledávací schopnost a tak prosím o ověření tvrzení, že vrtule třešňová, houbomilka česneková a vrtalka pórová jsou "mouchy, které je možné signalizovat náletem na žluté lepové pásy".

Tedy to, že textilie by měla být bílá nebo lehce belděmodrá.

Ad textilie, viděl jsem i zakrytá několikahektarová pole v okolí Mochova Přerova nad Labem, stejně tak jako chřestovny u Mělníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 10.11.2014 10:57

Pane Stando, uz jste si poridil malou digitalni vahu? Vetsina mirne pokrocilych pestitelu ji v dnesni dobe uz ma. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika