Porek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 232.120 (?) 
10.11.2014 17:42

například já nemám malou digitální váhu a taky umím bez ní fungovat a pěstovat a žít.používám jen malé blbé plastové odměrky a taky to jde.Někdo by mohl namítat, že je to nepřesné-možná je, ale nic jsem nespálil a jestli byl roztok někdy slabší, no tak byl.Toť vše.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 184.228 (?), 10.11.2014 17:08
No a tady to je o co mi jde, pane J.R.. Proti bnt nic nemám, ale nevím v jakých šířkách se vyrábí, jak spojovat více pásů, aby si je vítr nevzal, aby při případném lijáku nedošlo k polámání kultury, nelezly pod ní ty muchy, které znám jen v podobě larev a kukel, což je již velmi pozdě, atd.... Práce se nebojím, tak mi „prosím“, uveďte reálný technologický postup, abych došel k lepším pěstitelským výsledkům. S vyhledáváním informací to je dosti zlé, protože nejsem kamarád s počítačem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 11.11.2014 8:31

BNT se prodava v sirkach 1.6m (delka 5, 10, 50 a 100 m)  nebo 3.2 m (delka 5 a 10m, mozna i delsi ). Nektera zahradnictvi prodavaji v metrazi, to si musite zjistit ve svem okoli. Vysadbu je podle mne vhodne prizpusobit rozmerum textilie a ne naopak.

Co se tyce vrtalky pórové, uvadi se - na okrajích záhonu je textilii nutno dobře utěsnit, nejlépe překrýt zeminou. BNT pouzivam k ochrane kvetoucich jahod proti mrazum, takze okraje textilie neutesnuji, pokladam na okraje kameny, cihly ci spise zamkovou dlazbu, ktera mi zbyla. Pokud dokazete cist a psat zde prispevky, tak s pocitacem vcelku kamaradite a postupne jiste ziskate s pocitacem vetsi dovednosti a zkusenosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 10.11.2014 10:05

Ano,máte pravdu jsou to zjednodušené ,obecné informace...nemějte mi to za zlé.Kdyby se měla pokaždé problématika vypisovat komplexně,do podrobna co se kdy o tom odborného napsalo,k tomu přidat zdroje,obrázky,tak se nedělá nic jiného.Pokud to nestačí, je možné na vyžádání doplnit chybějící informace.

Komu je zatěžko aktivně přistupovat k hledání informací, a čeká že ho někdo vždy vezme za ručičku,navede a ukáže mu prstíkem co,kde,kdy má udělat,co je příčinou, a jak zjednat nápravu,tedy zevrubný postup od A až do Z(byl k nesamostatnosti veden dlouhá léta),s ním je to špatné.Takový hold chodí po světě se zavřenýma očima, a ani osvícení shůry nepomůže.

Jsou lidé, kteří nevědí, nerozumí,jsou odborníky v jiné oblasti a chtějí poradit... ač hledají, nenajdou,nevědí kde hledat, nebo něčemu nerozumí.Těm postačí když jim někdo pomůže určit škůdce, název nemoci, popřípadě jaké jsou ve světě jiné postupy.Věřím, že tito lidé vám budou za prvotní orientaci vděčni,zbytek informací si realisticky poskládají sami,nebo položí dopnující otázky.Nikdy totíž nevíte,zda rozsáhlé vypsávání problematiky už nepůsobí vychloubačně,a někdy může taky  obtěžovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 255.170 (?), 10.11.2014 18:45

Dobrý den, ja měl letos taky česnek napadený vrtalkou porovou, a ve skleník vzdaleném cca 10m od záhonu česneku jsem pěstoval sadbu letního porku.

S obavami jsem tedy porek zasadil ven na záhon, přikryl textilíí, 2x přihrnul a čekal jaký porek bude. A asi jsem měl štěstí, protože urostl nádherný zdravý porek, i přesto že skleník měl otevřená okna i dveře a vrtalka mohla napadnout sadbu už ve sklaníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika