Česnek a mrazy



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 190.218 (?)
9.3.2012 8:37

Ten môj z 1.12. zatiaľ čučí pod povrchom. Záleží zrejme na viacerých faktoroch, napr. na stave naklíčenia pri sadbe, na hĺbke sadby, vlhkosti pôdy, teplotách pôdy, na odrode cesnaku...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 14.199 (?), 27.2.2012 12:02

No v souladu s principy p. Paĺa a některých dalších diskutujících by to jít mělo. Ovšem ono to sice jde ale ňák to nefunguje. Sice to vyroste, něco i sklidíte, není toho moc a je to divný. (Zkoušel jsem). Pravděpodobně tomu chybí jarovizace. Na jaro se sázejí jarní nepaličáky (mají bílou slupku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 27.2.2012 12:23

Cital som v nejakej odbornej literature, ze ak sa zmeska jesen, mozno este jesenny vtysadit vo february v dnoch ked nemrzne. Mozno aby stihol Jarovizaciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.64 (?), 27.2.2012 13:56

Už jsem někdy sázel česnek paličák na jaře. Narostl trochu menší, protože nevyužil zimní vláhu, ale s posunutím vegetace má prodlouženou životnost. Jak už jsem o tom někde na fóru psal, sázel jsem také na podzim pokusně česnek, který byl z předminulé sezony. Vyrostl také i když trochu menší. Zajímavé bylo, že vyrazil dříve než ten ze sezony. Mohlo to být způsobeno tím, že ležel v dešti týden, už vyhozen,  na kompostu. Zdál se mi vyšeptalý, tak jsem ho nechtěl už ani sázet, ale když jsem zjistil, že vystrčil kořínky, tak jsem neodolal zkusit ho zasadit. Tolik na vysvětlenou, jak k tomu došlo. Rozhodně jsem ho nesázel v ůnoru, spíše do trochu přístupné sušší půdy koncem března, začátkem dubna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.134 (?), 27.2.2012 15:15

Minulý týždeň sa u nás tak oteplilo, že pôda solídne rozmrzla. V piatok som sa čvachtal v rozblatenej ornici. Asi urobím tú srandu a skúsim vo februári vysadiť riadok ďalšieho cesnaku (Dukát, Záhorský), ktorý mi ostal v záhradnej kôlni. Dám ho vlastne do rovnakých podmienok ako ten z 1. decembra. Moriť ho nebudem. Sám som zvedavý na jeho zdravotný stav, veľkosť palíc a čas dozrievania v porovnaní s tým, ktorý bol sadený na prelome mes. november/december. Aspoň sa potvrdí alebo vyvráti teória o zafixovanej vegetačnej perióde rastliny. Akurát neviem, čo s takým množstvom cesnaku budem robiť?frown Za celý rok doma zjeme iba niekoľko palíc. V kuchyni sa u nás viac využije cibuľa, mrkva, hrášok... Dnes som si kúpil už bielu sadzačku na šaláty, o týždeň ju napichám do zeme. Mrkvu som skúsil vysiať už začiatkom decembra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 4.3.2012 18:02

Dneska jsem ostříhal svou šestihlavou vinici a omrknul jsem zahradu. Česnek se dere krásně ze země, výhonky mají do jednoho centimetru. Mrazy tedy bez problému přežil a raší stejně jako každý rok na začátku března. Do země šel v půli října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.86 (?), 5.3.2012 13:58

Mně ještě neleze ani trošku /HK/, mám dvě sorty Therador a Mirku. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.196 (?), 8.3.2012 23:37

Dnes jsem obhlížel záhon s česnekem a taky již má asi 1 - 2 cm, Sázel jsem ho pozdě, přesně na Silvestra 31.12.2011.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 190.218 (?), 9.3.2012 8:37

Ten môj z 1.12. zatiaľ čučí pod povrchom. Záleží zrejme na viacerých faktoroch, napr. na stave naklíčenia pri sadbe, na hĺbke sadby, vlhkosti pôdy, teplotách pôdy, na odrode cesnaku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 190.218 (?), 8.3.2012 21:59

Dnes som namiesto oslavy MDŽ ostrihal a vyviazal vinohrad. Keď počas dopoludnia hlinitá pôda povolila, vysadil som medzi viničové kry okrem bielej cibuľky ešte aj riadok zimného cesnaku (Dukát a Staník). Som zvedavý na čas dozrievania a veľkosť palíc v porovnaní s tými, ktoré boli sadené 1.12. minulého roku. V priebehu sezóny nafotím a zverejním. Sranda musí byť, aj keby... človek nevedel, čo s takým množstvom pozberanej zeleniny.sadsurpriselaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.204 (?), 22.3.2012 8:51

Taky jsem sadil 01.12.2011stroužky a zatím nic nevylezlo, tak jsem hrábnul. Mám je 7-8 cm hluboko, klíčky jsou 1-2 cm dlouhé, patrně již zakořeněné, nešlo s nima hýbnout.  Ještě jsou tam pacibulky česneku, ale do těch jsem nehrabal.  Ted 20.03.2012 jsem nasadil 30. stroužků co bylo doma v lednici již naklíčeného. Kdy mohu počítat, že česnek a pacibulky vystrčí růžky ze země? Toto je moje první česneková akce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika