Česnek 2017/2018



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?)
20.11.2017 20:34
Nepoškodí Cererit kořínky? U nás celý den lilo, je strašně mokro, tak jsem rád, že mám nasázeno (25.10.). A stále neleze. Je zajímavé, že ani cibule není moc vidět. Ta raší ráda brzo. Vloni byla na vánoce vysoká asi 5 cm.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 20.11.2017 20:34
Nepoškodí Cererit kořínky? U nás celý den lilo, je strašně mokro, tak jsem rád, že mám nasázeno (25.10.). A stále neleze. Je zajímavé, že ani cibule není moc vidět. Ta raší ráda brzo. Vloni byla na vánoce vysoká asi 5 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 25.11.2017 21:45

Tak nakonec budu sázet v pondělí 27.11., pak už v noci definitivně zamrzne a možná i napadne něco sněhu a předpověď do Vánoc vypadá poměrně chladně. P. Kozák to vysloveně radí, že pod patu = pod každý stroužek, rozkládá se to asi pomalu a pro rostoucí kořínky ideálně, kolikrát si říkám, že má přece kořeny 15cm + 10cm zeminy nad, to jen tak posypáním záhonu nedoženete a zvlášť v zimě, kdy se díky promrzlé zemi kolikrát mineralizace stopne, bych to pořadně prolil snad i močůvkou, ať mám náskok. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.25 (?), 3.12.2017 13:17

nestihl jsem zasadit, byl jsem v zahranici, a ted je uz puda zmrzla, alespon tady u nas.

je velky problem zasadit az na jare, rekneme zacatkem brezna, kdyz puda dovoli, i presto, ze muj cesnek neni jarni odruda?? nechal bych ho pres leto o mesic dele, do srpna, a snad ten deficit dozene.

nebo je blby napad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 176.81 (?), 3.12.2017 13:40

Půda je zmrzlá? Děláte si legraci? Tak ten centimetrový škraloup propíchněte, a nebo počkejte pár příštích dní, kdy bude i v noci nad nulou, a sázejte třeba v sobotu. wink

Jinak sázet samozřejmě můžete i na jaře, není v tom problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.12.2017 16:29

Petře, že není u vás zamrzlo, nic neznamená. Na velké části Moravy leží sníh, tam, kde neleží, je půda zmrzlá do několika centimetrů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 3.12.2017 16:31

Sadit lze třeba v lednu-pokud nemrzne, a je sucho.V horším případě kdy podmínky tomu nedovolují, nebo nepřispívají bývá, když je v zimě sníh, mrzne, nebo prší, pak se musí čekat na příhodný, příznivý den, jenže to pak třeba jeden nemá čas.To potom je lepší počkat(bohužel), někdy až do jara... že.Ideální situace nastává V listopadu, prosinci, když se podaří před zimou zasadit, a na druhý den na to padne sníh.Příliš brzká sadba, npř. v září není dobrá.Chápu, že jsou někteří jedinci, kteří si chtějí už v září, v pořadníku podzimních prací, u položky "česnek-sadba udělat fajfku, ale není to dobře, ba právě naopak škodlivé.Při takto brzké sadbě vzrůstá riziko napadení fusáriovu hnilobou.Chce to pevné nervy a co se týče česneku, do prosince se založenýma rukama vydržaťwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 3.12.2017 17:04

No, jelikož jsme zorali den před mrazem a sněhem, musím také vydržaťwink Zatím nijak nehysterčím, ani kdyby to nevyšlo, hlady nepomřemewink Už léta sadím kolem Vánoc, takže se nechám počasím překvapit. Kdyby zůstal sníh, byla bych asi i raděj, co nesnáším - je chodit se psem po břečcefrown To radši dlabu na česnekwinkKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 3.12.2017 18:27

No, patřím mezi jedince, kteří si sice v kalendáři nedělají fajfku po vysazení, ale česnek běžně sázím v září. Letos jsem začínal až 16. října a všechno za celé ty roky zcela bez problémů. Fuzarium vůbec neznám. Jen z nějakých strašidelných článků. A to nesázím jen pár stroužků, ale zajímavý počet. Dělám tedy něco špatně? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 3.12.2017 19:01

Postupujete správným časovým směrem pán Stanislaw.Musím Vám zatleskat.O pár roků se možná dostane do lepšího termínu výsadby česneku.Osobně se každým rokem setkávám s mnoha případy zářijového termínu výsadby-je to špatně.Česnek se při časné výsadbě vypěstovat nějaký dá, ale při brzké výsadbě, teplém,vlhkém počasí vzrůstá riziko nákazy.

Pokud jste doposud neměl větších problémů s fusáriem mohlo to být npř. tím, že jste každý rok měnil místo výsadby, nebo vyšší nadmořskou výškou, příznivějším mikroklimatem, mořením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 3.12.2017 19:24

Děkuji za potlesk, i vy jste mě potěšil. A to sice poznámkou o tom, že se za pár roků atd. Vzhledem k tomu, že mi zanedlouho bude 65 roků a jsem v ID, tak to bych i za těch pár roků byl skutečně vděčný. Nicméně nepěstuju nějaký česnek, ale parádní. Za jedno kilo česneku na jídlo jsem dostal nabídku 200 korun. Jinak bych ho nepěstoval. S fuzáriem jsem neměl zatím žádné problémy, natož větší či menší.  Akorát vyšší nadmořskou výšku určitě nemohu zajistit, žiju na Hané a to je jen 220 metrů na mořem. Rovněž ničím nemořím. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika