Česnek 2017/2018



host - 147.46 (?)
18.11.2017 8:58

To je velmi zajímavé pane Stanislawe. Jste s Radimem skoro sousedé a on má už česnek venku a vy ještě ne. Kde je co špatně? Další co je divné, že Radim ještě nedoložil nic, co by potvrdilo jeho tvrzení, ale promazávat, teda umí parádně, přestože se nejedná o žádný stroj, který to potřebuje ke svému správnému chodu. Možné je, že velkou roli hraje rozdíl šesti dnů ve výsadbě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.11.2017 10:42

Budu reagovat i na předešlé, takže trochu odbočím. Chovám psy, takže ze zkušeností lidí i psů si troufnu tvrdit(tak jak už tu i padlo) že plísně napadají jedince oslabené - ať už jinou chorobou, atakem jiných organismů či nesprávnou (naší) péčí. Pes byl v létě napadnut kvasinkama. Nikdy s tím nebojoval, bohužel mu umřel psí kamarád, což ho oslabilo, bojovali jsme s nějakou infekcí jater(což ještě víc) a nakonec ho začaly bolet klouby. Začala jsem léčit tím, že jsem ostropestřcem podpořila játra, koupila chondra na nožky a kvasinky potírám octovým roztokem. Po měsíci této terapie je pes jako novýlaugh Kéž by nám to tak šlo i u rajčatwink Co se týká termínu sázení česneku - jak už jsem zmiňovala, u mne dalekowink neb nemáme podrcené roští, které brání zase orbě. Až pak můžu sázet... zatím tedy v nedohlednuindecisionZrovna včera jsem hodila řeč se sousedem, kde tedy vzal sadbu, když to narval do mrazáku... a že doufám, že to zvládnu alespoň do Nového rokuwink Smál se, že už kdysi sázel česnek do zmrzlé země vrtačkoulaugh Tak to mne doufám nepotkácheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 17.11.2017 11:45

Dobrý den. Do Olomouce to mám jen pár km. Sázet jsem začal 16. října a do dnešního dne rozhodně nic nevylezlo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 18.11.2017 8:58

To je velmi zajímavé pane Stanislawe. Jste s Radimem skoro sousedé a on má už česnek venku a vy ještě ne. Kde je co špatně? Další co je divné, že Radim ještě nedoložil nic, co by potvrdilo jeho tvrzení, ale promazávat, teda umí parádně, přestože se nejedná o žádný stroj, který to potřebuje ke svému správnému chodu. Možné je, že velkou roli hraje rozdíl šesti dnů ve výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 17.11.2017 12:17

V podstatě jsou tu zastánci výsadby na přelomu října/listopadu a zastánci prosincové výsadby. Osobně patřím k těm prvním. Prosincovou výsadbu jsem sice zkusil, ale kromě nachlazení jsem nezaznamenal žádný přínos. Na druhou stranu chápu to, že na zejména jižně orientovaných svazích a v teplých lokalitách je možná pozdější prosincová výsadba. 

Na Ing.Kozáka jsem se nikdy neodvolával, ale tentokrát udělám vyjímku pro ty, kterým česnek vzešel již nyní.

Otázka:... říkáte že byste začal už o víkendu sadit, nebojíte se že česnek ještě vyleze do zimy? Lokalita jižní Morava.

Odpověď: 27. 10. 6:50 Jan Kozák
I když česnek do zimy vyřádkuje, není to na závadu. Stalo se tak už mnohokrát. Smyslem pozdní výsadby není to, že nemá do zimy vyrašit, jak tvrdí "odborníci" v médiích, ale výsadba do chladné země je nejspolehlivější ochranou proti fuzáriu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 17.11.2017 14:19

Ať vyraší, ale až bude v předjaří -15, tak budou ztráty + bude vysílenej a nakonec bude mít oproti normálnímu zpoždění, mám to vyzkoušené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.229 (?), 17.11.2017 18:29

Co pořád strašíte. Česnek pěstujii možná víc let, než jste vy na světě. Nikdy jsem se neobával o jeho život. Všechny česneky i jiné cibuloviny okrasného charakteru jsou okolo NR venku včetně hlízovin, např liliochvostec. Tyto okrasné cibuloviny a hlízoviny mohou být na místě mnoho let a protože člověk velmi rád vrtá do všeho, do čeho mu nic není, tak se je snaží přesazovat, ale tyto rostliny se mu v případě pozdní výsadby z obavy namrznutí, odvděčí tím, že mu nevykvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.131 (?), 18.11.2017 11:28

Největšm nepřítelem pro vegetaci, jsou holomrazy. Ten česnek nezničil mráz, ale sluníčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 173.242 (?), 18.11.2017 11:56

Čo sa týka cesnaku, tak veď nech každý sadí ako mu vyhovuje a kedy dosahuje najlepšie výnosy zdravého cesnaku. akonáhle bude niečo s úrodou zlé, tak vie v nasledujúcom roku chybu napraviť. podstata fóra je načerpať čo najviac info a urobiť si aj tak podľa seba :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 18.11.2017 11:54

Nejste jedinej kdo nevysadil, hupsnu na to asi 24.11. má být kolem +10, od sebe dám tak 15cm, řádky tak 20cm. Víc je to zbytečné, sadím řádky vedle sebe nastřídačku, tak si listy nezavazí, vše přísně orientovaně bříšky k severu, každou jamku podsypu cereritem jak radí Kozák. Rosťo buď v klidu, s čelovkou lítám kolem záhonů běžně, pač to nemám v místě bydliště, co si myslí sousedi naštěstí netuším, protože se s nimi skoro nikdy nepotkám.

Roman z Vysočiny (425mnm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bacula - (37) - 18.21 (?), 20.11.2017 20:17
Sázela jsem v neděli, 116 stroužků, pod každý trochu Cereritu. Sázím na vzdálenost řádků 30 cm, od sebe 15 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika